Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

NIEKONWENCJONALNE SPOSOBY NAUKI MATEMATYKI

NIEKONWENCJONALNE SPOSOBY NAUKI MATEMATYKI

Matematyka traktowana jest jako królowa nauk, ale jej przyswajanie nie przychodzi zwykle łatwo. Dlatego  edukację dzieci w tej dziedzinie warto rozpocząć jak najwcześniej. Największym problemem może jednak okazać się zachęcenie maluchów do zabawy z liczbami. Co zatem zrobić, aby pociechy nie tylko zaczęły edukować się w kwestii wykonywania działań matematycznych, ale czerpały z tego też niemałą radość? Najlepszym rozwiązaniem okazują się piankowe puzzle z liczbami.

Dlaczego piankowa mata z cyframi to dobry wybór?

Matematyka zwykle kojarzy się nam z rzędami czarnych symboli zapisanych maczkiem na kartach papieru oraz wielopiętrowymi wzorami umieszczanymi w podręcznikach. I chociaż są one kwintesencją matematyki, to jednak przyznać trzeba, że są one po prostu… nudne.

Puzzle piankowe z liczbami przyciągają uwagę oraz zachęcają do zabawy. A to przecież pierwszy krok, by sprawić, aby maluchy same z siebie zainteresowały się nauką dodawania, odejmowania czy mnożenia.

Mata to nie tylko narzędzie edukacyjne – to w pełni funkcjonalny dywanik do zabawy. A to oznacza, że można używać go przy wielu różnych zabawach. Mózg dziecka jest chłonny i nawet jeżeli w danej chwili nie bawi się w rozwiązywanie zadań matematycznych, to wciąż patrzy na liczby i podświadomie zapamiętuje ich kształty oraz porządek.

 

Jakie maty piankowe z liczbami kupić?

Wydawać się może, że każdy zestaw puzzli z cyframi będzie odpowiedni do nauki matematyki. Są jednak rozwiązania gorsze i lepsze. Pragnąc zapewnić maluchom możliwość poszerzania swojej wiedzy, warto zainwestować w model umożliwiający wykonywanie zarówno bardzo prostych, jak i nieco bardziej skomplikowanych działań matematycznych.

Wiele dostępnych na rynku mat składa się z elementów oznaczonych cyframi od 0 lub 1 do 9. Najlepiej wybrać puzzle, w których znajdują się części z liczbami od 0 do 10 – ułatwi to zrozumienie zawiłości używanego przez nas systemu dziesiętnego i pozwoli rozwiązywać bardziej wymagające rozwiązania.

Szczególnie ciekawym pod tym względem produktem jest mata piankowa MAXI Liczby, która dodatkowo posiada specjalny „panel cyfrowy”. Z jego pomocą ułożyć można wszelkie liczby w zakresie od 00 do 99. A to umożliwia uczenie pociech dodawania dużych wartości oraz ułatwia przyswojenie zawiłości tabliczki mnożenia. Dołączone do zestawu znaki matematyczne (symbol dodawania, odejmowania, mnożenia i znak równości) umożliwiają układanie pełnych działań matematycznych i tym samym przygotowanie maluchów do zadań, jakie czekają je w przedszkolu i szkole. To idealny produkt zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci.

 

 

Matematyka to nie tylko liczby…

W nauce matematyki nie liczy się jedynie umiejętność wykonywania działań matematycznych. Częścią tej bardzo ważnej nauki będzie geometria, która wymaga dodatkowo analitycznego i przestrzennego myślenia. Czy puzzle piankowe mogą pomóc rozwijać także te umiejętności?

Zdecydowanie tak. Szczególnie przydatną zabawką okaże się tu czarodziejski kwadrat – układanka, pozwalająca poznawać figury geometryczne, uczyć logicznego rozwiązywania problemów i oswajać dzieci z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny matematyki.


W artykule wykorzystano produkty: