Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Kiedy starsze dziecko uczy młodsze

Kiedy starsze dziecko uczy młodsze

Bez dwóch zdań starsze rodzeństwo jest najlepszym wzorem do naśladowania, bohaterem oraz kompanem dla młodszego dziecka. Choć niekiedy ich relacje są burzliwe, to właśnie starsza siostra czy brat służą za przykład. Często dziecko staje się dzięki temu bardziej otwarte, ciekawe świata i bystre. Pozwól, by starsza pociecha mogła uczyć tę młodszą.

Nieoczekiwana nauka w trakcie zabawy

Wydawać by się mogło, że jeśli nasze pociechy spędzają ze sobą czas na zabawie, to jest to wyłącznie rozrywka. Śmieją się wniebogłosy, bałaganią, a czasem niekiedy nawet i kłócą. Jednak w takich chwilach również się uczą. Szczególnie wiele pożytku wyciągają nasze małe dzieci, które próbują naśladować starszego brata lub siostrę poprzez obserwację. Zdarza Ci się zauważyć, że dziecko szkolne bawi się lub uczy samodzielnie, a przedszkolak po cichu je obserwuje? Spróbuj wykorzystać to jako okazję, by faktycznie wzbudzić w nim większą kreatywność oraz ciekawość świata. Rozsądnie wybieraj zabawki dla wszystkich. 

Dobrym pomysłem jest zakupienie dla pociech gier typu łamigłówki. Co powiesz na piankowe kształty, które można układać jak puzzle? Pomagają one w rozwoju intelektualnym, wpływają na wyobraźnię przestrzenną. Podsuń piankową zabawkę do ułożenie przypominającą liścia czy czarodziejski krąg, by przekonać się, ile radości oraz pożytku wniesie to w życie zarówno starszaka, jak i młodszego dziecka. W ofercie znajdziesz wiele fascynujących kształtów – np. tangram czy geogram – pozytywnie wpłyną one na proces uczenia się figur geometrycznych. 

Jedna z Twoich latorośli właśnie uczy się alfabetu albo liczb? Niekiedy bywa to bardzo pracochłonny proces, który wymaga dużego skupienia i zaangażowania. Warto wspomóc dziecko, kupując mu puzzle piankowe z literkami lub cyferkami. Kolorowe kształty przypominają zabawkę, dzięki czemu również młodsza pociecha poczuje się zachęcona i będzie uczyła się wraz ze starszą. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy rodzeństwo uczy się nawzajem – pomaga odkrywać świat i poprzez przyjemną, wspólną zabawę zyskuje nowe umiejętności. 

Zachęta do kreatywnych aktywności

Starsze rodzeństwo ma duży wpływ na młodsze nie tylko w kwestii edukacji szkolnej. Faktycznie, dzięki niemu nasze pociechy szybciej uczą się pewnych rzeczy, jest im łatwiej przystosować się do szkoły oraz zasad w niej panujących. Jednak korzyści wynikających z obecności starszaków w życiu maluchów jest o wiele więcej. Młodsze dzieci dzięki towarzystwu rodzeństwa stają się bardziej otwarte, nie boją się nowych ludzi, mają w sobie więcej kreatywności oraz bogatszą wyobraźnię. 

Kup swoim pociechom ciekawe i kolorowe zabawki piankowe, pozwól, by dzieci zaprosiły swoich przyjaciół i obserwuj, ile radości wynika z zabawy w dużym gronie. Zachęć wszystkich do aktywności fizycznej – podaruj im piłkę piankową, która przyda się do organizowania zawodów sportowych. Zdrowa rywalizacja wśród rodzeństwa jest bardzo korzystna. Urozmaić zabawki pociech, aby razem odkrywały one mniej oczywisty świat. Co powiesz na karuzelę 3D, ciuchcię 3D czy wagonik 3D? To ciekawy sposób na bezpieczną i radosną zabawę dzieci w różnym wieku!


W artykule wykorzystano produkty: