Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Dowiedz się, jakimi zabawkami idealnie wyposażyć przedszkole

Dowiedz się, jakimi zabawkami idealnie wyposażyć przedszkole

Odpowiedni dobór zabawek w przedszkolu pozwala maluchom łączyć przyjemne z pożytecznym – podczas beztroskiej zabawy mogą uczyć się pierwszych literek i cyferek, a także poznawać świat. Doskonale nadzą się do tego puzzle piankowe – sprawdź, dlaczego jeszcze warto w nie wyposażyć przedszkole. 

  • Nauka przez zabawę

Przedszkole jest pierwszym etapem edukacji dzieci, mimo że najmłodsze z nich zaczynają do niego uczęszczać w wieku zaledwie 2,5-3 lat. Te pierwsze lata życia maluchów wypełnione są przede wszystkim zabawą, ale także intensywnym poznawaniem otaczającego ich świata. To najważniejszy okres rozwoju dzieci, dlatego niezwykle ważne jest, by go właściwie wspierać. 

Zabawki w przedszkolu pełnią w tym kluczową rolę. Kompletując akcesoria do zabawy dla przedszkolaków, warto więc zwracać uwagę, by były przede wszystkim atrakcyjne dla podopiecznych w danym wieku, ale także wspierały ich edukację i wszechstronny rozwój. Puzzle piankowe są najlepszym przykładem takich zabawek, pomimo że na pierwszy rzut oka przypominają jedynie kolorową matę podłogową. 

  • Jak puzzle piankowe wspierają rozwój przedszkolaków?

Kolorowe maty piankowe spotkać można już niemal w każdym przedszkolu, ponieważ mają wiele ważnych cech: są bezpieczne (wykonane są z wytrzymałej i nietoksycznej pianki polietylenowej), a także dają nieograniczone możliwości zabawy dzieciom w każdym wieku, przy okazji dbając o ich wszechstronny rozwój. Ich zaletą jest uniwersalność oraz występowanie w przeróżnych wariantach. 

  • Puzzle edukacyjne dla przedszkolaków

Wszystkie puzzle piankowe pełnią funkcję ciepłej maty podłogowej, składającej się z wielu kolorowych elementów, które można odczepiać od siebie. Poszczególne części mogą zawierać dodatkowe odczepialne elementy w różnych kształtach np. literek, cyferek bądź zwierzątek. Dzieci mogą więc uczyć się dzięki nim poprzez zabawę wielu nowych rzeczy. Odczepianie i przyczepianie elementów we właściwe miejsce wspiera także ich umiejętności manualne, uczy rozpoznawania kształtów i logicznego myślenia. 

 

 

  • Rozwijanie wyobraźni przestrzennej

Puzzle piankowe dostępne są w różnych wersjach, jeśli chodzi o wielkość poszczególnych elementów, a także sposób ich łączenia. Zazwyczaj kwadratowe części można łączyć w poziomie oraz pionie, co umożliwia dzieciom tworzenia z nich konstrukcji przestrzennych. Maluchy chętnie budują z nich zarówno proste sześciany, jak i bardziej skomplikowane budowle np. domki dla lalek bądź garaże dla samochodów. 

Taka zabawa świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną u dzieci, uczy koncentracji i logicznego myślenia. Tworzenie konstrukcji z rówieśnikami jest również świetną okazją do rozwijania umiejętności socjalnych dzieci – zabawa integruje, ale też uczy współpracy. 

Kolorowe puzzle piankowe sprawdzają się idealnie jako zabawki w przedszkolu. Można je wykorzystać na wiele sposobów, ponieważ mogą być po prostu ciepłą i miękką wykładziną podłogową, ale także świetnym akcesorium do zabawy, które uczy i rozwija wiele umiejętności maluchów. Z tego względu warto w nie wyposażyć placówkę, szczególnie w salach przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają bawić się na podłodze. 


W artykule wykorzystano produkty: