Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Czy mata piankowa może wspierać rozwój dziecka?

Czy mata piankowa może wspierać rozwój dziecka?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka dzieciństwa pełnego radości i zdrowej edukacji. Rozwój poprzez zabawę jest jedną z najprzyjemniejszych form nauki dla najmłodszych osób w rodzinie. Jeszcze więcej radości sprawia im nauka i zabawa z rodziną, na przykład na edukacyjnej macie. W jaki sposób? Wyjaśniamy poniżej.

Mata piankowa – układanka dla dzieci w każdym wieku

Mata naturalnie kojarzy się z czymś, co leży na podłodze, tworząc taki grubszy dywan. Ale żeby mógł on rozwijać i edukować? Oczywiście, że tak. Mata nie tylko izoluje przed zimnem. Mata – układanka może stanowić pierwsze puzzle w życiu pociechy. Puzzle, które uaktywniają w dziecku wyobraźnię przestrzenną, a także zdolności manualne. Układanie dużych elementów na podłodze, to również fantastyczne ćwiczenia fizyczne. Im starsze dziecko, tym elementy puzzlowej maty są cieńsze oraz mniejsze. Nie można pozwolić, aby dziecko się nudziło, podczas gdy pragnie nowych wyzwań i ciągłego rozwoju.

Mata Klasik 16 hrubyMata Klasik 12 hrubyMata Klasik 20 hrubyMata piankowa MAXI 24 - hrubyMata piankowa MAXI 12 - hrubyMata MAXI 6 - hruby

Mata piankowa – pierwsze ilustracje

Zazwyczaj pierwsze ilustracje dzieci zaczynają przeglądać w książeczkach oraz bajkach razem z dorosłymi. Obrazki są dosyć małe, a pomoc rodzica jest nieunikniona. Rozpoznawanie pierwszych kształtów na podłogowej macie, daje możliwość bardziej samodzielnego zapoznawania się naszego malucha ze zwierzętami, figurami geometrycznymi, a także pojazdami już od postawienia przez niego pierwszych kroków. Wśród obrazków na macie można dokonać wyboru, który według rodziców najbardziej przysłuży się dziecku. Ponadto ich kolorystyka sprawia, że da się je dopasować do aranżacji każdego dziecięcego wnętrza.

Mata / puzzle piankowe MAXI zwierzęta IMata / puzzle piankowe MAXI zwierzęta IIMata piankowa MAXI zwierzęta I-IIMata / puzzle piankowe MAXI zwierzęta III

Mata piankowa – pierwsze litery i liczby

Utworzonie pierwszego słowa na podłodze? Z matą piankową jest to możliwe. Taka mata przyda się dziecku już od trzeciego roku życia. Zazwyczaj w tym okresie zaczyna dobrze wypowiadać słowa i całe zdania. Ułożenie na podłodze pierwszych słow takich jak mama, tata, babcia czy dziadek, przyniesie radość nie tylko dziecku, ale również całej rodzinie. Ponadto jest to przykład nauki poprzez radość i zabawę. Dzięki układaniu nowych słów oraz zdań dziecko coraz lepiej je wypowiada, a w międzyczasie ćwiczy niezmiernie potrzebną w życiu kreatywność.

Natomiast pierwsze liczby rozwojowej maty mają za zadanie uaktywnić lewą półkulę mózgu odpowiedzialną za logiczne myślenie. Jednoczesny rozwój cech potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania człowieka, pomoże dziecku utworzyć spójną osobowość. Dzięki niej będzie mogło poradzić sobie w życiu w każdej sytuacji.

Mata Piankowa MAXI LiczbyMata Piankowa MAXI ABC

Wybranie rozwojowej zabawki wśród tylu możliwości nie jest łatwym zajęciem. Matę piankowę stworzoną z trwałego i bezpiecznego materiału, na którym może rozwijać się dziecko wraz z najbliższą rodziną. Komfortowa i miękka powierzchnia sprawia, że będzie ona służyć do wielu funkcji już od okresu niemowlęcego.


W artykule wykorzystano produkty: