Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

6 pomysłów na zabawy w domu

6 pomysłów na zabawy w domu

Szukasz sposobu na to, żeby zapewnić swojemu dziecku ciekawe atrakcje i zabawy, nawet pozostając w domu? Dla niektórych rodziców to prawdziwe wyzwanie, jednak nie musisz się tego wcale obawiać. Wykorzystaj bezpieczne oraz kolorowe puzzle piankowe, zapraszając swoją pociechę do świata fantazji.

Filcowa ścianka pełna wyobraźni

Nie od dziś wiadomo, że dziecięca głowa jest skarbnicą pomysłów. Maluchy czarują wszystkich swoją wyobraźnią. Są w stanie wykreować w chwilę bajkowe światy, odczuwając przy tym ogrom satysfakcji. Warto pobudzić tę kreatywność od najmłodszych lat i sprawić, że dziecko będzie otaczało się nie tylko elektroniką, ale jednak także tradycyjnymi formami rozrywki. Pozwól mu przenosić swoją energię i fantazję na filcową ściankę. To wspaniały sposób na zabawę zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Co więcej mogą się w nią włączyć również rodzice. Niewielkich rozmiarów ścianka będzie doskonale komponowała się w każdym pokoiku dziecięcym. Przy wykorzystaniu drobnych filcowych elementów można swobodnie kreować dowolne scenki czy postaci, świetnie się przy tym bawiąc.

Aktywne rozgrywki w piłkę

Masz pod swoim dachem dziecko, które wprost nie może usiedzieć w jednym miejscu i jest bardzo temperamentne. Zachęć je do wspólnej gry w piłkę. Bez obaw – mowa o bezpiecznym rozwiązaniu, jakim jest piankowa piłeczka. Wygląda ona niezwykle fantazyjnie dzięki różnorodnej kolorystyce, a także kształtom, jakie ją otaczają. Zagrajcie nią w cokolwiek zechcecie – piłkę nożną, rzuty do kosza albo kolory. Dziecko bardzo chętnie uczy się przy wykorzystaniu ruchu, więc to dobra okazja, aby utrwalić z nim np. naukę barw lub liczenia. Chcesz ćwiczyć koordynację ruchową malucha? Taka piankowa piłka także świetnie się do tego sprawdzi.

Budowanie pojazdów z pianki

Niektóre pociechy to prawdziwi konstruktorzy już od maleńkości. Ich wyobraźnia oraz ciekawość świata nie mają granic. Zapewnij swojemu dziecku nietuzinkową formę budowania maszyn. Co powiesz na to, aby wykorzystać w tym celu matę piankową w kształcie motocyklu lub samochodu? To puzzle 2d, gdzie z pomocą kolorowych elementów Twoja pociecha może samodzielnie złożyć pojazd. Będzie to fantastyczna zabawa, a także okazja, aby wesprzeć wyobraźnię oraz wyobraźnię przestrzenną czy motorykę.

Wyścigi pojazdów

Jeśli już jesteśmy przy pojazdach, co powiesz na to, aby zaproponować swojemu dziecku szalone wyścigi pojazdami 3d, które są wykonane z pianki? Najpierw wspólnie ze swoją latoroślą złóż samochodzik, ciuchcię lub samolot, a potem zorganizujcie wyścigi, żeby przekonać się, jaka maszyna jest szybsza i lepiej sobie radzi podczas rywalizacji. Już sam proces składania będzie szalenie emocjonujący, a co dopiero późniejsza zabawa.

Nauka liter i alfabetu

Mówiąc o zabawie w domu, warto pomyśleć także o edukacji dziecka. Spróbuj uczyć swojego malucha alfabetu, cyfr, kolorów czy kształtów dzięki barwnym, miękkim matom piankowym. Ich różnorodne warianty sprawiają, że każdego dnia możemy bawić się z dzieckiem w inny sposób, odkrywając wraz z nim coraz to nowszy świat. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna – szczególnie, gdy mowa o tak zjawiskowych puzzlach.


W artykule wykorzystano produkty: