Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

5 bajek, które warto przeczytać swojemu dziecku

5 bajek, które warto przeczytać swojemu dziecku

Są takie momenty, które szczególnie warto celebrować ze swoim maluchem, by móc potem wracać do nich w radosnych i ciepłych wspomnieniach. Jednym z nich jest wspólne czytanie bajek, ponieważ pobudza wyobraźnię naszych pociech oraz sprawia, że są ona bardziej otwarte i ciekawe świata. A gdyby tak czytać książki na macie piankowej, wynosząc z tego dwa razy więcej korzyści?

O tym, że czytanie kształtuje dzieci – ich sposób myślenia oraz postrzegania otaczającego świata – doskonale wiedzą wszyscy. To świetny sposób na spędzenie czasu razem z maluchem i pobudzenie jego fantazji. Warto wykorzystać do tego także matę piankową, która może śmiało zastąpić dywan. Kolorowa miękka pianka ma charakter nie tylko edukacyjny, ale i rozrywkowy, dzięki czemu dziecko już od najmłodszych lat czytanie będzie kojarzyło wyłącznie z czymś przyjemnym. Jakie bajki warto wybrać na początek ten wspaniałej wspólnej przygody?

„Dzieci z Bullerbyn” – ponadczasowa książka dla dzieci

Są takie książki, które w dzieciństwie czytaliśmy z zapartym tchem, a bohaterów opisywanych historii traktowaliśmy jak swoich bliskich przyjaciół. Warto zaszczepić taką fascynację wymyślonym światem w głowach naszych dzieci. Dlatego jeśli nie wiesz, jaka lektura będzie najlepsza, by razem spędzić wieczór, relaksując się na macie piankowej – postaw na „Dzieci z Bullerbyn”. Niesamowitą sprawą staje się odkrywanie przygód sześciorga szwedzkich przyjaciół. W czytaniu książek pociechom bardzo ważna jest technika. Liczy się nasze zaangażowanie i emocje. W przypadku czytania tej opowieści, mamy pewność, że będziemy wiernie oddawać opisywane doświadczenia.

„Muminki” zapraszają do świata pełnego zachwytu

Często zdarza się tak, że dzieci nie chcą czytać bajek, bo są one zbyt poważne, smutne i angażujące. Jeśli nasz maluch nie lubi wzruszających historii, a woli radosne opowieści o barwnych oraz oryginalnych postaciach, to z pewnością przypadnie mu do gustu cała seria przygód o Muminkach. Możemy swobodnie wybierać je spośród dziewięciu tomów. To radosne historie pełne zdumiewających bohaterów oraz o niewinnym zachwycie światem. Lektura obowiązkowa.

„Kubuś Puchatek” – miś z wesołymi przyjaciółmi

Kto nie kojarzy puchatego misia o rudawym futerku w czerwonej koszulce, który dumnie nosi słoik miodu w łapce? Warto zapoznać także dzieci z tą fenomenalną postacią. Kubuś Puchatek, który zamieszkuje Stumilowy Las i na swojej drodze poznaje barwne oraz zabawne postaci, z pewnością skradnie serca naszych pociech. Będzie to też świetne doświadczenie dla nas samych – odtworzenie raz jeszcze tak legendarnych przygód.

„Pippi Pończoszanka”, czyli zaskakująca dziewczynka

Obok historii Pippi o marchewkowych włosach i odstających warkoczach żadne dziecko nie przejdzie obojętnie. Ta zdumiewająca dziewczynka, a miałą zaledwie dziewięć lat, świetnie radziła sobie w życiu bez dorosłych. Pełna groteski oraz humoru bajka sprawi, że nasza pociecha będzie świetnie się bawić przy wspólnej lekturze, rozbudzając w sobie ciekawość świata.

Niezapomniane „Przygody Koziołka Matołka”

Na sam koniec trzeba wspomnieć o najmłodszych dzieciach, które uwielbiają, gdy bohaterami bajek są przyjazne i urocze zwierzęta. W tym przypadku czarujący koziołek, wędrujący dzielnie przez świat. Ta rymowana historyjka jest pełna zabawnych zwrotów akcji, awantur, zaskakujących przygód oraz niekończących się podróży. Nie sposób nie lubić Koziołka Matołka. Podaruj swojemu dziecku wiele powodów do śmiechu i zaproś go do tego bajkowego świata.


W artykule wykorzystano produkty: