Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

GIMNASTYKA DZIECIĘCA W DOMU

GIMNASTYKA DZIECIĘCA W DOMU

Ruch to zdrowie – każdy wie, że aktywność i ćwiczenia fizyczne pozwalają zachować dobrą kondycję, gwarantują zwinność oraz pomagają uniknąć otyłości. W przypadku dzieci gimnastyka jest szczególnie ważna, gdyż dodatkowo rozwija zdolności motoryczne, wspomaga utrzymanie prawidłowej podstawy i… zapewnia doskonałą zabawę. Pełne energii dzieciaki wciąż potrzebują ruchu, dlatego też zadaniem każdego odpowiedzialnego rodzica będzie zapewnienie pociechom codziennej dawki ćwiczeń oraz dobrej zabawy.

Maty piankowe do gimnastyki dziecięcej

Do domowych ćwiczeń z dzieckiem warto odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby maluch nie kojarzył gimnastyki z przykrym obowiązkiem, ale czerpał z niej prawdziwą przyjemność. Dlatego też połączmy ćwiczeń z atrakcyjną formą zabawy, a będzie to podstawa sukcesu.

Po drugie, należy zapewnić dziecku odpowiedni komfort. Ćwicząc w domu lub na dworze zakładajmy pociechom luźne i gwarantujące swobodny ruch ubranka. Bardzo ważne jest także odpowiednio przygotowane oraz bezpieczne miejsce do ćwiczeń. W takiej sytuacji niezwykle praktyczne okazują się piankowe maty.

 

Najlepiej wybierać do tego modele o większej grubości. Idealnie nadadzą się do tego celu modele o grubości 16 milimetrów (np. mata piankowa Mid-Form 9 hruby lub mata piankowa XL9 hruby), które swoimi właściwościami zbliżone są do profesjonalnych dywaników treningowych używanych na siłowniach czy w klubach fitness. Zapewnią one odpowiednią izolację termiczną od zimnego podłoża, a ich miękka oraz elastyczna powierzchni ochroni dziecko przed otarciami czy siniakami. Ponadto antypoślizgowa powierzchnia zagwarantuje ochronę przed upadkiem nawet przy intensywnych ćwiczeniach. Jeżeli potrzebujemy maty o dużej wytrzymałości, to doskonale sprawdzi się do tego celu model Mid-Form 4, który przyda się także aktywnym nastolatkom i dorosłym.

Ćwiczenia na macie dla dzieci

W domu najlepiej sprawdzają się ćwiczenia prowadzone metodą zadaniową lub zadaniowo naśladowczą. W przypadku mniejszych dzieci poprośmy malucha, żeby usiadł naprzeciwko nas na macie i powtarzał wykonywane ruchy. Można „wkręcać żarówki”, kiwać głową, kreślić w powietrzu rękami różne kształty. W trakcie warto też ćwiczyć mięśnie twarzy – robić tzw. dziubek, wystawiać język czy wykrzywiać zabawnie usta. Sprzyja to rozwijaniu prawidłowej wymowy.

 

 

 

Z dziećmi w wieku od 4-5 lat przeprowadzimy już bardziej wymagające treningi. Pobawimy się np. w „modelkę” lub „linoskoczka”. Zadaniem dziecka będzie przejście po równej linii bez utraty równowagi. Maty piankowe nadają się do tego bardzo dobrze, gdyż prostą linię wyznaczają tutaj krawędzie kolorowych elementów. Dziecko może także bawić się w pływaka oraz leżąc na macie na brzuchu udawać pływanie żabką. Interesującą zabawą dla pociech i rodziców są także „wyścigi raków”. Uczestnicy opierają się na rękach, a także nogach brzuchem do góry i wędruje z uniesionymi biodrami.

Zabaw oraz ćwiczeń tego typu jest mnóstwo. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przy doskonałej zabawie trenować mięśnie, ćwiczyć stawy czy dbać o prawidłową postawę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że swoim pociechom zapewniamy prawidłowy rozwój fizyczny i zachęcimy je do aktywnego, zdrowego trybu życia w przyszłości.


W artykule wykorzystano produkty: