Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Zbuduj domek z puzzli piankowych

Zbuduj domek z puzzli piankowych

Kolorowe puzzle piankowe znajdziemy niemal w każdym dziecięcym pokoju, ponieważ ta prosta zabawka okazuje się mieć wiele funkcji. Mięciutkie elementy zwykle służą jako mata podłogowa, ale przecież dzięki możliwości ich łączenia wyczarujemy z nich różne konstrukcje przestrzenne np. domek. Jego budowa to świetna okazja do wspólnej zabawy z dzieckiem. Sprawdź jak to zrobić!

Puzzle piankowe idealne do budowania

O zaletach puzzli z delikatnej pianki można mówić bez końca. Bez wątpienia jest to jeden z najciekawszych „wynalazków” zabawkarskich ostatnich lat, który cieszy się popularnością szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Większość rodziców wykorzystuje płaskie i lekkie elementy puzzli do ułożenia z nich wygodnej maty podłogowej dla swoich pociech. Czasami jednak warto je rozmontować, a następnie spróbować z nich stworzyć ciekawą konstrukcję. Ale nie zapominajmy, że krawędzie puzzli są przecież przystosowane do łączenia z innymi elementami! Dzięki temu można z nich zrobić choćby prosty sześcian, który przy odrobinie wyobraźni łatwo potem przeobrazimy w prawdziwy domek z puzzli piankowych. 

Jak zrobić prosty domek z puzzli piankowych?

Scalanie poszczególnych elementów z zestawu puzzli i tworzenie z nich w ten sposób budowli to świetna okazja do zabawy, która wyzwala w dziecku kreatywność, ale też pomaga rozwijać umiejętności motoryczne. Do zbudowania prostego domku przydadzą się duże puzzle piankowe, najlepiej także dość grube, by gotowa konstrukcja była stabilna. Kwadraty wystarczy połączyć ze sobą w taki sposób, by powstał z nich sześcian bądź prostopadłościan. 

 

Zabawa dla małych i dużych

Podczas łączenia elementów budowli maluch z pewnością będzie potrzebował pomocy dorosłej osoby. Wtedy przyda się wsparcie rodzica, siostry, brata lub dziadków. Jednak nie zapominajmy o tym, że aby gotowa konstrukcja zaczęła przypominać domek, należy użyć wyobraźni i pomysłowości. To osoby starsze będą mogły podpowiadać najmłodszym, jak najlepiej budować i co dodatkowego stworzyć. W takim domku można również umieścić swoje zabawki!

 

 

Wypróbuj inne konstrukcje 3D

Warto wiedzieć, że w sprzedaży są gotowe zestawy piankowych elementów, z których można skonstruować określone obiekty przestrzenne. Puzzle piankowe 3D cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, ponieważ frajdę sprawia im zarówno składanie piankowego przedmiotu, jak i późniejsze wykorzystanie go do zabawy. Najlepszym przykładem jest składana piłka BallFormat. Ze złożeniem jej z elementów znajdujących się w zestawie nie będzie miał problemu żaden kilkulatek. Natomiast późniejsza gra lekką i miękką zabawką spodoba się całej rodzinie. 

Budowanie domku – zabawa i nauka w jednym

Budowa domku z puzzli piankowych, podobnie jak konstruowanie innych obiektów 3D z gotowych zestawów elementów to zabawa, która wyzwoli w Twoim dziecku kreatywność, nauczy logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Pomoże również rozwijać koordynację ruchową i zdolności manualne. W przypadku konieczności łączenia większych elementów lub trudniejszych konstrukcji (np. ciuchci 3D) z pewnością niezbędna będzie pomoc rodziców lub dziadków. Ale właśnie o to chodzi, by spędzić czas na wspólnej zabawie. 

Domek z puzzli piankowych to tylko jeden z przykładów na to, jak pomysłowo można bawić się z dzieckiem elementami z pianki. Jeśli maluch złapie bakcyla w konstruowaniu piankowych obiektów – warto podarować mu gotowe zestawy puzzli 3D.


W artykule wykorzystano produkty: