Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Uniwersalna zabawka, która posłuży za kilka rzeczy – mata piankowa

Uniwersalna zabawka, która posłuży za kilka rzeczy – mata piankowa

Jeśli szukasz wszechstronnej zabawki dla dziecka, mata piankowa z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przede wszystkim będzie ciepłą i miękką wykładziną, na której maluch może bawić się godzinami. Możliwości jej wykorzystania podczas zabawy są jednak o wiele większe – poniżej dowiesz się jakie. 

  • Proste puzzle dla maluchów

Wszystkie maty piankowe mają charakterystyczną konstrukcję przypominającą puzzle. Składają się bowiem z różnokolorowych elementów, które złączone tworzą jednolity kawałek przypominający wykładzinę podłogową. 

Poszczególne części można jednak odłączyć od siebie, dokładnie tak samo, jak puzzle z kartonu. Ich ponowne złączenie jest dla dziecka świetną zabawą, która przy okazji pozwala mu potrenować zdolności manualne, logiczne myślenie, a także rozpoznawanie kolorów i kształtów. 

 

  • Nauka przez zabawę dla starszych dzieci

Proste łączenie elementów zadowoli najmłodsze brzdące, jednak producenci mat piankowych przygotowali także wersje zabawki dla nieco starszych dzieci. Są to puzzle z dodatkowymi odczepialnymi częściami wewnątrz większych kwadratów – mogą być to na przykład cyferki, literki, figury geometryczne, a nawet zwierzątka. Dla kilkulatka włożenie ich w odpowiednie miejsce będzie nie lada wyzwaniem, a także doskonałą okazją do nauczenia się np. nowych liczb lub alfabetu. 

Niektóre zestawy puzzli piankowych są o jeszcze większym stopniu trudności, ponieważ umożliwiają na przykład układanie z elementów prostych działań matematycznych, dzięki czemu dzieci mogą podczas zabawy ćwiczyć dodawanie i odejmowanie.

  • Gra w klasy

Opisana wyżej „matematyczna” mata piankowa może służyć do tradycyjnej zabawy w klasy. Kwadraty z liczbami łatwo można ułożyć w podobny sposób, jak się je zwykle rysuje kredą na asfalcie. Zamiast kamyka do rzucania można dziecku dać małego pluszaka. Należy też oczywiście wyjaśnić maluchom zasady gry, a najlepiej po prostu pobawić się w nią z dzieckiem. To może być świetny pomysł na rodzinną zabawę, która z pewnością przyniesie radość dzieciom i dorosłym. 

 

 

  • Puzzle piankowe jak klocki

Specyficzna konstrukcja mat piankowych pozwala łączyć ich elementy nie tylko w płaszczyźnie, ale również przestrzennie. Z sześciu elementów stworzysz sześcian, czyli kostkę, a dokładając kolejne elementy, powstaną dużo bardziej skomplikowane budowle. Dysponujące odpowiednią liczbą elementów dzieci potrafią złożyć z nich nawet domek! Pomysłów na takie wykorzystanie puzzli może być o wiele więcej – wszystko zależy od wyobraźni małych architektów. 

  • Uniwersalna mata podłogowa – w domu i podróży

Warto pamiętać także o podstawowej funkcji, jaką pełni mata piankowa. Stanowi przecież świetną wykładzinę podłogową, na której mogą się bawić nawet niemowlęta. Wszystko dlatego, że jest wykonana z bezpiecznego materiału, a ponadto okazuje się wyjątkowo miękka i ciepła, doskonale izolując dzieci od podłoża. Ponieważ puzzle piankowe są lekkie i łatwo je rozłożyć na części oraz schować do niewielkiej torby, zabawka zyskuje dodatkową zaletę – mamy możliwość, aby ją zabrać ze sobą w podróż i mieć tym samym praktyczną matę dla dziecka np. w hotelu lub podczas wizyty u znajomych. 


W artykule wykorzystano produkty: