Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

RACZKOWANIE – CO ZROBIĆ, ABY NIE BAĆ SIĘ O DZIECKO?

RACZKOWANIE – CO ZROBIĆ, ABY NIE BAĆ SIĘ O DZIECKO?

Zwykle między 8 i 11 miesiącem życia dziecko staje się bardziej aktywne. Po fazie pełzania przychodzi czas na raczkowanie. To oczywiście moment, który wywołuje wiele pozytywnych emocji u rodziców – niestety, z czasem przychodzą też pewne obawy o bezpieczeństwo malucha. Czy można jakoś sprawić, aby ten wyjątkowy czas dla dziecka przebiegał bez stresu? Jednym z lepszych sposobów zapewnienia pociechom wygody, a dorosłym spokoju jest inwestycja w miękką matę do raczkowania.

Wyłożenie podłogi matą – dlaczego warto?

Mata piankowa to jeden z elementów, które mogą uczynić życie łatwiejszym. Nauka raczkowania to dla malucha pierwszy krok w drodze do samodzielności i lepszego poznawania świata. Żadna umiejętność nie przychodzi jednak łatwo , bez wątpienia przed dzieckiem będzie do pokonania sporo przeszkód.

Mata na podłogę to przede wszystkim miękka i bezpieczna powierzchnia, na której można komfortowo rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym poruszaniem się po domu. Dlaczego piankowy dywanik jest tak wartościowym elementem wyposażenia?

Kolorowa mata piankowa zapewnia bardzo dobrą izolację od chłodnego podłoża, dzięki czemu mamy pewność, że raczkujący maluch zachowuje komfort i chroniony jest przed przeziębieniem. Dywanik z pianki to także doskonała amortyzacja. Nauka raczkowania to niestety również drobne potknięcia oraz upadki, które mogą skończyć się siniakiem, guzem i płaczem. Miękka powierzchnia maty zabezpieczy przed bolesnymi wypadkami, a także pozwoli uniknąć niepotrzebnych urazów.

Mata z pianki ma również właściwości antypoślizgowe i wykonana jest z przyjemnego w dotyku tworzywa. Oznacza to, że dziecko nie będzie zmuszone uczyć się raczkowania na śliskim parkiecie oraz nie obetrze rączek o szorstki dywan. A to już całkiem spore ułatwienia dla młodego człowieka, który z ciekawością, ufnością zaczyna swoją wielką drogę ku dorosłości.

Mata piankowa pod raczkowanie – jaką wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej maty do raczkowania należy kierować się głównie właściwościami zapewniającymi maluchowi maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się maty ToyFormat o grubości 16 milimetrów.

Gruba warstwa pianki wyróżnia się zarówno doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, jak i amortyzującymi. Nie zapominajmy także o odpowiednim składzie samego surowca. Wszystkie maty piankowe wykonywane są z materiału zbadanego pod kątem zawartości substancji niebezpiecznych oraz toksycznych i dopuszczone na terenie EU do użytku przez dzieci już od pierwszych dni życia.

 

Czy jednak pianka piankowa złożona z wielu elementów nie rozłoży się podczas raczkowania na części? Projektanci zadbali o wszystkie detale. Poszczególne części maty posiadają ząbki i zagłębienia zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić konstrukcji bardzo trwałe łączenia. Oznacza to, że maluch podczas nauki poruszania nie rozdzieli samodzielnie dywanika na pojedyncze kawałki. To zaś gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem jest też atrakcyjny wygląd maty – kolorowe elementy zachęcają do eksplorowania jej powierzchni i rozwijają percepcję u raczkującego dziecka.


W artykule wykorzystano produkty: