Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe – jednokolorowe czy wielokolorowe?

Puzzle piankowe – jednokolorowe czy wielokolorowe?

Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze, a dorośli pragną zapewnić im zarówno komfort i bezpieczeństwo, jak i edukację. Właśnie dlatego puzzle piankowe od kilku lat sprawiają radość nie tylko maluchom, ale też ich rodzicom. Dla najmłodszych jest to zupełnie inny wymiar rozrywki. Jednak często wielu rodziców staje przed wyborem –  kolorowe puzzle czy mata w jednym odcieniu? Poznaj zalety jednych i drugich!

Maty pełne kolorów

Z każdej strony otaczają nas kolory. Niektóre kojarzą się z ciepłą wiosną, inne są chłodniejsze. Jedną z podstawowych informacji, jaką przekazujemy najmłodszym to rozróżnianie kolorów. Jest to niezwykle ważne nie tylko z perspektywy rozumienia otaczającego nas świata, ale przede wszystkim ze względu na rozwój naszych pociech. Kolory mat są bardzo wyraziste, dlatego umożliwiają edukację poprzez zabawę. Wśród kolorowych puzzli, można wybrać też takie, które będą przedstawiać wizerunki różnych zwierząt lub figur geometrycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy szereg możliwości do kreatywnych gier i zabaw.

 

Piankowe układanki

Kolorowe puzzle piankowe sprawdzają się również jako zabawki 3D. Te z kolei uczą nie tylko nazywania kolorów, ale przede wszystkim zdolności manualnych. Można z nich zbudować pojazdy, piłkę a nawet stoliczek dla malucha. W ofercie znajdziemy produkty zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Puzzle czy układanki w wersji 3D będą ciekawym upominkiem oraz wspomagać prawidłowy rozwój. Taka forma edukacyjnej zabawy zyskuje większą uwagę u dzieci w wieku przedszkolnym.

Jednokolorowe puzzle

Puzzle piankowe są wykonane z materiału polietylenowego, którego nieszkodliwość potwierdza certyfikat europejski. Maty z tego tworzywa pozwalają nie tylko na zabawę, ale też stają się funkcjonalnym rozwiązaniem dla rodziców. Mogą stanowić kreatywną aranżację dla pokoju naszego dziecka. Jednokolorowa mata piankowa jest świetną alternatywą dla tradycyjnego dywanu. Łączy walory estetyczne i rozrywkowe. To również dobre rozwiązanie dla maluszków, które jeszcze nie rozpoznają kolorów. Dzięki ich miękkiej formie i właściwościom antypoślizgowym mogą okazać się najlepsze dla pierwszych kroków naszych pociech.

Piankowy materiał różni się od zwykłych wyrobów z tworzyw sztucznych. Posiada ciekawą właściwość – odbija światło w taki sposób, że części maty wpadają w różne odcienie. Dzięki temu nawet jednokolorowa mata mieni się na kilka sposobów. To bez wątpienia rozbudza ciekawość i wyobraźnie najmłodszych domowników. Maty jednokolorowe są również często spotykane jako wyposażenie pokoju dla nastolatków, którzy nie potrzebują już tak wielu bodźców zmysłowych.

Czystość i wygoda

Mata piankowa jest oryginalną zabawką i ozdobą pomieszczenia. Zapewnia dzieciom poczucie komfortu. Rodzice z uwagi na walory edukacyjne i poznawcze, najczęściej wybierają puzzle kolorowe. Większość naszych produktów nosi barwy podstawowe. To właśnie te poznajemy jako pierwsze. Natomiast maty jednokolorowe bardziej pasują do pomieszczeń o stonowanych kolorach.

Na szczęście niezależnie od tego, którą z mat wybierzemy, polietylenowa pianka jest odporna na działanie wilgoci, a co za tym idzie bardzo łatwa do wyczyszczenia. Pozwala to uniknąć silnych detergentów i trwałych zabrudzeń.


W artykule wykorzystano produkty: