Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe – dla dzieci w jakim wieku?

Puzzle piankowe – dla dzieci w jakim wieku?

Puzzle piankowe to obecnie jedna z najchętniej kupowanych zabawek dla dzieci – zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Są użyteczne oraz niezwykle uniwersalne. Możemy nabyć je z myślą o nowym członku rodziny, jak też obdarować nimi kilkulatka. Poznaj ich właściwości i praktyczne zastosowanie.

Bezpieczna mata dla najmłodszych

Puzzle piankowe możemy wykorzystać, gdy tylko zostajemy rodzicami. Kilka połączonych ze sobą elementów z powodzeniem posłuży nam jako mata dla maluszka. Puzzli od toyformat.com/pl możemy bez obaw używać już od pierwszych dni jego życia. Wykonane zostały z europejskich materiałów, są w pełni bezpieczne i zgodne z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa EN 71. Będą niezastąpione, gdy dziecko zacznie samodzielnie się poruszać, raczkować oraz stawiać pierwsze kroki. Mata z piankowych puzzli stanowi izolację od zimnego podłoża, amortyzuje upadki, a jednocześnie chroni przed ślizganiem. Możemy korzystać z niej zarówno w domu, jak też podczas plenerowych wypadów – wystarczy zapakować całość lub kilka puzzli do podręcznej torby. Kolorowe podłoże z pewnością zachęci brzdąca do aktywności, a miękka gąbka da rodzicom pewność, że maluch jest bezpieczny.

Frajda dla starszaków

Puzzle piankowe to również doskonała zabawka dla starszaków. Kilkuletnie pociechy uwielbiają łączyć i rozłączać poszczególne elementy, dopasowywać kolory lub tworzyć własne kompozycje. Mogą zamieniać je miejscami albo budować z nich trójwymiarowe konstrukcje. To rozrywka, a także świetne ćwiczenie – pozwala rozwijać motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną. Puzzle, które mają w sobie różne kształty, np. zwierząt lub cyferek, są jednocześnie doskonałą zabawką edukacyjną.

Mata ułożona z puzzli piankowych nadal ochroni przed bolesnymi upadkami podczas szalonych zabaw z rodzeństwem lub rówieśnikami, lecz przy okazji będzie stanowić ciekawy element dekoracyjny. Puzzle złożone w formie dywaniku mogą być doskonałą ozdobą dziecięcego pokoju. Na stronie toyformat.com/pl macie możliwość zakupu puzzli o dowolnej kolorystyce – od barwnych po dwukolorowe oraz jednolite zestawy.

Bezpieczeństwo i higiena puzzli piankowych

Zarówno podczas zabawy, jak też codziennego użytkowania puzzle piankowe mogą ulec zabrudzeniu. W przeciwieństwie do dywanu, możemy je szybko i bez trudu umyć – wystarczy odrobina wody, a także gąbka do mycia naczyń. Puzzle od toyformat.com/pl wykonane zostały z materiału, który nie przepuszcza płynów i jest łatwo zmywalny. Bez problemu usuniemy z jego powierzchni wszelkie nieczystości, resztki jedzenia bądź picia. W przypadku uporczywych zabrudzeń wszystkie elementy możemy rozłączyć, by umyć je osobno pod bieżącą wodą. Aby usunąć z nich kurz oraz roztocza, wystarczy regularnie przecierać je wilgotną szmatką lub nawilżoną chusteczką.

Puzzle piankowe są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Bezpieczna mata zamortyzuje upadek i zachęci maluchy do aktywnej zabawy. W tym samym czasie mogą korzystać z niej zarówno niemowlęta, jak i ich starsze rodzeństwo. Barwne puzzle z cyframi wprowadzą najmłodszych w świat liczb i kolorów, straszakom zaś ułatwią naukę dodawania, odejmowania oraz mnożenia. Mogą być też świetną ozdobą dziecięcego pokoju, a dzięki temu, że są łatwe do utrzymania w czystości gwarantują najmłodszym higienę i ochronę przed bakteriami.


W artykule wykorzystano produkty: