Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle Piankowe dla dzieci – które wybrać dla swojej pociechy?

Puzzle Piankowe dla dzieci – które wybrać dla swojej pociechy?

Planujesz kupić puzzle piankowe dla swojej pociechy i nie wiesz, które będą najlepsze? Do wyboru masz rzeczywiście wiele różnych modeli – m.in. klasyczne maty na podłogę, zabawki 3D czy zestawy edukacyjne. Dowiedz się zatem, jak wybrać rodzaj puzzli, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby swojego dziecka. 

Mata piankowa dla niemowląt

Jeśli masz w domu zaczynającego raczkować maluszka, zadbaj o jego bezpieczeństwo podczas niekończących się wędrówek po podłodze. Klasyczne maty piankowe podłogowe zostały stworzone właśnie z myślą o najmłodszych. Wykonane są z miękkiej i delikatnej dla skóry dziecka pianki polietylenowej, która stanowi doskonałą izolację od twardej i zimnej podłogi. 

W zależności od wielkości pokoju i potrzeb możesz wybrać zestaw składający się z różnej liczby elementów, który umożliwi Ci częściowe lub całkowite pokrycie podłogi. Dla ruchliwego bobasa sprawdzi się np. mata piankowa Maxi z 24 części, która po złożeniu tworzy miękką i kolorową wykładzinę o powierzchni 120×180 cm. Dziecko może na niej po prostu siedzieć, bawić się, ale przede wszystkim ćwiczyć raczkowanie.

Puzzle piankowe dla aktywnych kilkulatków

Dzieci, które właśnie nauczyły się chodzić i biegać, zazwyczaj chcą korzystać z nowych umiejętności niemal przez cały czas. Niestety w tym czasie zdarzają im się częste upadki, dlatego warto chronić je przed kontuzjami, rozkładając na podłodze dużą matę piankową

Kilkuletnie dzieci preferują proste zabawy, na przykład rzucanie piłką. W warunkach domowych do takich aktywności przydadzą się puzzle piankowe, z których możesz złożyć z dzieckiem w kolorową i miękką piłkę. Piłka składana z pianki idealnie sprawdzi do zabaw w pomieszczeniu – kilkulatek nie zrobi nią krzywdy ani sobie, ani rodzeństwu, a także nie dokona zniszczeń w pokoju. 

Zestawy edukacyjne dla przedszkolaków

Twoja pociecha chodzi już do przedszkola? Wybierz puzzle piankowe, które pomogą mu w pierwszych doświadczeniach edukacyjnych. Najlepsze będą klasyczne maty podłogowe, jakie pozwalają dziecku poznawać literki, cyferki, zwierzątka lub figury geometryczne. Elementy te można odczepić od maty i dać dziecku do ponownego umieszczenia w wykładzinie. Jest to możliwe poprzez odpowiednie dopasowanie kształtów do otworów, ponieważ dziecko przy okazji rozwija wyobraźnię i umiejętności manualne. 

 

Piankowe łamigłówki dla starszych dzieci

Puzzle piankowe mogą towarzyszyć Twojemu dziecku także w kolejnych etapach rozwoju. Najlepszym przykładem są łamigłówki z pianki np. słynne Jajko Kolumba. Jest to gra, która powstała w XIX wieku, ale wzorowana była na chińskich tangramach sprzed 3000 lat. Składa się z kilku płaskich elementów, gdyż można ze sobą zestawiać w dowolny sposób, za każdym razem uzyskując inny kształt. Jedna z kombinacji pozwala ułożyć jajko, stąd nazwa zabawki. Wzory należy układać według obrazków – w trudniejszej wersji pozbawione są one linii wewnętrznych, a więc dziecko musi samodzielnie dopasować elementy o odpowiednich kształtach.

W naszych przykładach oparliśmy wybór zabawek według etapu rozwoju dziecka, ponieważ właśnie pod tym kątem różnią się poszczególne puzzle piankowe. Większość modeli ma jednak charakter uniwersalny i zazwyczaj sprawia radość dzieciom przez wiele lat.

 


W artykule wykorzystano produkty: