Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

PROPOZYCJE NA ARANŻACJE DZIECIĘCEGO POKOJU Z WYKORZYSTANIEM PIANKOWYCH PUZZLI

PROPOZYCJE NA ARANŻACJE DZIECIĘCEGO POKOJU Z WYKORZYSTANIEM PIANKOWYCH PUZZLI

Puzzle piankowe to nie tylko zabawka. Ta funkcjonalność i estetyka sprawia, że z ich pomocą stworzyć można w pokoju dziecięcym niezwykle ciekawą oraz praktyczną aranżację. Przestrzeń przeznaczona dla maluchów powinna być kolorowa i bezpieczna, a puzzle piankowe to właśnie jedna z najlepszych alternatyw, pozwalających osiągnąć doskonałe efekty przy stosunkowo niewielkich kosztach i małym wysiłku. Do czego zatem wykorzystać puzzle z pianki przy urządzaniu pokoju dziecięcego?

Maty z pianki – zastosowanie

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym pociechy mogą bezpiecznie bawić się i zapewniać sobie bodźce gwarantujące prawidłowy rozwój. Dlatego też najlepiej byłoby zapewnić maluchom kolorowe mebelki oraz udekorować ściany rysunkami czy ulubionymi postaciami z bajek. Dzieci jednak rosną, więc z czasem taka stylistyka przestaje być odpowiednia – koszt wymiany wszystkich mebli czy remont pokoju okazują się wtedy bardzo wysokie. Dlatego też łatwiej będzie postawić na stosunkowo neutralny wystrój pokoju i barwne dodatki, które z czasem będzie można po prostu usunąć.

W tej roli idealnie sprawdzają się maty z pianki. Specjalnie zaprojektowany dywanik złożony z różnokolorowych elementów towarzyszyć będzie pociechom już od pierwszych dni życia. Na samym początku wykorzystać można go w roli tłumiącej maty pod łóżeczko lub dodatkową izolację w kojcu. W późniejszych latach życia mata stanie się doskonałym miejscem do codziennych zabaw, umożliwi wymyślanie różnych gier oraz ułatwi poznawanie kolorów.

Jednakże warto pamiętać, że mata z pianki niekoniecznie musi być umieszczona na podłodze. Z powodzeniem wykorzystać można ją również do wyłożenia ściany pokoju, dzięki czemu stworzymy oryginalną dekorację. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że pianka wykorzystania do produkcji mat ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Siedzący pod ścianą maluch nie będzie zatem narażony na bijący od niej chłód i uniknie nieprzyjemnych otarć.

 

 

 

Nietypowe aranżacje w pokoju dziecięcym

Z pianki wykonuje się także wygodne i bezpieczne meble do pokojów dziecięcych. Stolik czy krzesełko piankowe składane są z kilku elementów wyprodukowanych z materiału o odpowiedniej sztywności, dzięki czemu cechują się wysoką funkcjonalnością, a jednocześnie nie posiadają żadnych ostrych krawędzi.

Bardzo ważne jest też to, że krzesełko lub stoliczek piankowy staną się niezwykle estetyczna ozdobą pokoju każdego malucha. Idealnie nadają się do rysowania, gier z przyjaciółmi i wielu innych zabaw. Nie zajmują wiele miejsca, a gdy są niepotrzebne, po prostu je rozkładamy oraz chowamy w szafie.

Meble piankowe to również świetna propozycja dla osób, które posiadają niewielkie mieszkania – dzięki nim nawet na niedużej przestrzeni stworzyć można przyjemny oraz estetycznie urządzony kącik zabaw dla malucha.

Warto również pamiętać, że zarówno mebelki piankowe, jak i maty z pianki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co umożliwia tworzenie bardzo oryginalnych, a także dopasowanych doskonale do gustu, wieku i płci dziecka aranżacji pokoju.


W artykule wykorzystano produkty: