Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Niestandardowe maty piankowe: Kolomat i Klasik

Niestandardowe maty piankowe: Kolomat i Klasik

Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze i właśnie dlatego maty piankowe zyskują coraz większe powodzenie. Dawniej stosowano je jedynie w przedszkolach, żłobkach i na komercyjnych salach zabaw. Aktualnie kupują je chętnie także do domów rodzice, pragnący zapewnić swoim pociechom wygodę, bezpieczeństwo i dobrą rozrywkę. Maty dla dzieci Kolomat i Klasik to szczególnie interesująca opcja. Co jednak sprawia, że warto wybrać właśnie te modele?

Do czego przydają się maty piankowe KoloMat i Klasik?

Wykonana z pianki mata to bardzo dobra inwestycja. W pewien sposób przypomina ona popularne wśród miłośników sportu maty do jogi czy ćwiczeń siłowych. Różnica polega jednak na tym, że jej powierzchnia jest znacznie większa, a parametry dopasowane są do potrzeb najmłodszych użytkowników.

Maty piankowe Klasik i KoloMat można rozłożyć na posadzce, zapewniając pociechom wysoki komfort podczas zabawy na podłodze. Bardzo ważną rzeczą są również właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe. Do wykonania obu mat wykorzystano niezwykle trwały materiał: piankę polietylenową o stosunkowo wysokiej gęstości i grubości aż 16 milimetrów.

Wytrzymałe tworzywo cechuje się bardzo wysoką odpornością na rozdarcie, przetarcia i deformacje. Producent zadbał również o bezpieczeństwo maluchów. Piankowe maty do zabawy KoloMat i Klasik są całkowicie nietoksyczne, co potwierdzone jest certyfikatem europejskim. Dzięki temu są to produkty, które mogą być używane w pokoju dziecięcym od pierwszych dni życia.

Będzie to świetny element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Kolorowa mata z pianki stanie się jednocześnie oryginalną zabawką i ozdobą pomieszczenia, zapewniając dodatkowo komfort i bezpieczeństwo. Polietylowa pianka jest  odporna na działanie wilgoci i bardzo łatwa do wyczyszczenia.

Maty piankowe – do małych i dużych pokojów dziecięcych

Co jednak sprawia, że maty Klasik i KoloMat różnią się od innych, dostępnych na rynku produktów. Większość modeli dostępnych na rynku to maty z elementami w kształcie kwadratów z umożliwiającymi łączenie ząbkami na krawędziach.

Mata Klasik zaprojektowana została w inspiracji klasycznymi układankami. Poszczególne części mają formę puzzli z krawędziami o łagodnych liniach. To idealna propozycja bardzo uniwersalna, która sprawdzi się w każdym pokoju dziecięcym, stając się nie tylko świetną zabawką dla najmłodszych, ale także stylową ozdobą wnętrza.

Mata piankowa KoloMat to produkt jedyny w swoim rodzaju. Od dawien dawna ludzie zbierali się w okręgu przy ognisku, a okrągły stół stał się symbolem równych zasad i współpracy. Dlatego właśnie model KoloMat ma formę koła o średnicy 169 cm. To idealne rozwiązanie do pokojów dziecięcych i przedszkoli, gdzie prowadzi się zajęcia grupowe i zabawy, w których uczestniczy większa liczba maluchów. Różnobarwne elementy maty pozwalają np. każdej z grup wybrać część maty w innym kolorze.

Zbudowana z 20 elementów mata piankowa KoloMat nie musi mieć wcale kształtu koła. W zależności od potrzeb można usunąć część kafelków, tworząc półkole lub kwadratowy dywan o wymiarach 120×120 cm. Właśnie ta elastyczność sprawia, że jest to produkt całkowicie inny od mat do zabawy dostępnych zwykle na rynku. Jego cechy doceniają zarówno rodzice ceniący atrakcyjne zabawki, jak i pedagodzy w przedszkolach i placówkach oświatowych.


W artykule wykorzystano produkty: