Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Maty piankowe w przedszkolach i żłobkach

Maty piankowe w przedszkolach i żłobkach

O walorach mat piankowych nie trzeba nikogo przekonywać. Warto się w nie zaopatrzyć nie tylko urządzając domowy pokój dziecięcy, ale także aranżując przestrzeń w przedszkolu czy żłobku. Ich wpływ na rozwój i bezpieczeństwo dzieci jest ogromny, a możliwości zastosowania naprawdę są coraz większe.

Mata zamiast dywanu

Jak się okazuje, maty piankowe mogą w doskonały sposób zastąpić dywany na podłodze, dodając uroku pomieszczeniu, sprawiając, że stanie się ono jeszcze przytulniejsze. Wprowadzą dużo koloru oraz radości, a przy tym będą niezwykle praktyczne. Puzzle piankowe doskonale izolują ciepło, dzięki czemu maluchy mogą swobodnie spędzać na nich czas przez cały rok, nie czując dyskomfortu, np. od płytek czy paneli. Fizjoterapeuci podkreślają zbawienny wpływ podłoża na zdrowie i postawę dzieci. Dzięki temu, że powierzchnia maty jest sztywna maluchy lepiej się rozwijają. Dodatkowo są  bardzo trwałe, bo cechują się niską ścieralnością. To wielki atut w przypadku przedszkoli, gdyż maty na długo po zakupieniu będą wyglądać estetycznie. Ostatnim atutem mat, które zastąpiłyby dywan, jest kwestia dbania o czystość. Są one bardzo łatwe do czyszczenia, nie gromadzą kurzu czy roztoczy. Wszelkie zabrudzenia najczęściej jesteśmy w stanie wyczyścić zwykłą wilgotną chusteczką.

Bezpieczeństwo mat piankowych

W przedszkolu czy żłobku trudno jest dokładnie przypilnować wszystkie dzieci, bo każde z nich ma inny temperament. Dzięki matom piankowym można zminimalizować ryzyko nieszczęśliwych upadków czy uderzeń, czyniąc je bezbolesnymi. Pokrywa je antypoślizgowa warstwa, dzięki której nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo pociech podczas zabawy czy poruszania się. Pociechy mogą spokojnie bawić się puzzlami piankowymi bez nieustannej kontroli. Ponadto są one wystarczająco twarde, by maluchy mogły swobodnie się po nich poruszać, a jednocześnie odpowiednio miękkie na wypadek, gdyby się przypadkowo przewróciły. Do ich wytworzenia nie używa się żadnych szkodliwych substancji chemicznych, co także sprawia, że nie mają one negatywnego wpływu na zdrowie pociech.

 

Niekończące się możliwości mat piankowych

O tym, że maty piankowe są niezwykle praktyczne oraz oferują szeroki wachlarz możliwości, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mogą one spokojnie zastąpić dywan, a jednocześnie stanowić wspaniałą zabawkę dla maluchów, dając im wiele powodów do radości i przy tym ucząc je nowych rzeczy. Dzięki szerokiej ofercie jednego dnia uczysz dzieci o zwierzętach, stosując dedykowaną do tego matę, by kolejnego wprowadzać pociechy w świat liter czy liczb. Pomysłów na ich zastosowanie jest naprawdę wiele. Dzięki nim nasze pociechy chętnie się uczą, bo elementy wykonane są w estetyczny, kolorowy sposób, przyjemny dla oka i zachęca nawet najmłodszych do rozwijania swoich zdolności. Ponadto rozwijają ich zdolności manualne, czego przykładem są choćby puzzle z geometrycznym sznurowaniem, którym dzieci będą chciały się bawić bez końca.


W artykule wykorzystano produkty: