Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Które puzzle piankowe są bezpieczne?

Które puzzle piankowe są bezpieczne?

Puzzle piankowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród młodych rodziców. Nic dziwnego – zapewniają dzieciom komfort, świetną zabawę, a do tego znakomicie się prezentują. Fala ich popularności sprawiła, że na rynek trafiły również modele, które niestety nie są w pełni bezpieczne dla naszych pociech. Jak wybrać najlepsze, a których powinniśmy unikać? Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Po pierwsze: materiał

Bardzo ważną kwestią jest materiał, z którego puzzle zostały wykonane. To od niego zależy wytrzymałość produktu, ale również bezpieczeństwo dziecka. W przypadku mat pianka musi być na tyle gruba, aby zagwarantowała izolację od zimnej podłogi oraz zapewniła maluchowi ochronę przy każdym potknięciu czy upadku. Zarówno maty, jak i zabawki zbudowane z piankowych puzzli powinny być wykonane z materiałów nietoksycznych. Niestety nie wszyscy producenci przestrzegają tej zasady. W sklepach nadal spotykamy puzzle zawierające w swoim składzie substancje zakwalifikowane do grupy rakotwórczych bądź mutagennych. Kupując taki produkt, narażamy dziecko na stały kontakt z toksycznym składnikiem – poprzez dotyk oraz drogi oddechowe. Maty wyprodukowane ze szkodliwych materiałów bardzo często poznamy po ostrym, bardzo nieprzyjemnym zapachu. Na wszelki wypadek unikajmy też zakupu produktów nieznanych marek i omijajmy podejrzane promocje. Zbyt niska cena puzzli piankowych powinna nas raczej odstraszyć, niż zachęcić do zakupu.

Po drugie: drobne elementy

Puzzle piankowe najczęściej kupujemy, by zapewnić naszym maluchom bezpieczeństwo oraz świetną zabawę. Aby idealnie spełniły swoją rolę, musimy najpierw upewnić się, że nie zawierają drobnych elementów, które nasza pociecha z łatwością mogłaby oderwać. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza przy małych dzieciach – ząbkujące brzdące wkładają do buzi wszystko, co wpadnie im w rączki. Odgryzienie i połknięcie kawałka puzzla może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Bądźmy czujni, wybierajmy produkty, które spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jak np. puzzle piankowe od toyformat.com/pl.

Po trzecie: utrzymanie w czystości

Ostatnim, lecz równie istotnym kryterium wyboru powinna być łatwość czyszczenia puzzli. Jak wiemy, wszelkie zanieczyszczenia stanowią idealną pożywkę dla bakterii lub drobnoustrojów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Wybierzmy więc produkt, który będziemy mogli odświeżyć szybko i bez problemu. Przetarcie wilgotną ściereczką powinno wystarczyć, by usunąć zabrudzenia, kurz oraz roztocza. Czyste puzzle to gwarancja bezpieczeństwa, a także przyjemnej zabawy.

Szukasz bezpiecznych puzzli piankowych dla swojej pociechy? Zajrzyj do nas! W sklepie toyformat.com/pl znajdziesz bogaty asortyment wysokiej jakości produktów. Nasze puzzle wykonane zostały z materiałów nietoksycznych, odpornych na wilgoć i łatwo zmywalnych. Są sprawdzone, a także zgodne z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa EN 71. Zapoznaj się z naszą ofertą już dziś! Toyformat – projektujemy i tworzymy z myślą o najmłodszych!


W artykule wykorzystano produkty: