Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Kreatywne zabawy – wspólne malowanie

Kreatywne zabawy – wspólne malowanie

Dzieci bardzo szybko się nudzą i co rusz musimy wymyślać coraz to nowsze zabawy, które zachęcą je do aktywności oraz wpłyną pozytywnie na ich rozwój. Zaproś je do krainy barw, kształtów oraz wyobraźni. A to stworzycie poprzez wspólne malowanie. Gwarantujemy świetną okazję do spędzenia razem czasu, zabawy i prawdziwie dziecięcej radości z trwającej chwili. 

Kolorowe łapki

Wspólne malowanie z dziećmi oznacza wielką swobodę, bo przecież maluchy nie lubią ograniczeń. Gdy oddają się twórczym zadaniom, nie zwracają uwagi na to, czy się pobrudzą albo zaplamią stół. Można by stwierdzić… im więcej wolności i bałaganu, tym więcej radości. Możesz to wykorzystać w pozytywny sposób i zachęcić swoje dziecko do zrobienia obrazka ze śladami odciśniętych dłoni. Co jest potrzebne? Najlepszym rozwiązaniem będzie solidny papier techniczny. Pozwól, aby Twoja latorośl wybrała różnorodne kolory, zamoczyła w farbkach dłonie, a potem dotykała nimi papieru tak, byście uzyskali wyraziste ślady. Możesz potem je wyciąć, połączyć sznurkiem i powiesić na ścianie pokoju dziecięcego. 

Przy tej zabawie będzie na pewno wiele frajdy! Spędźcie ten czas komfortowo – wybierzcie solidną matę piankową, na której będziecie pracować. Łatwo ją wyczyścisz i nie ubrudzisz podłogi, a przy tym masz gwarancję wygody! Zapewnia ono ciepło oraz miękkość, które sprawią, że dziecko będzie czerpało wyłącznie przyjemność z tej twórczej zabawy.

Barwne kartki okolicznościowe

Warto uczyć maluchy wrażliwości na drugiego człowieka oraz zachęcać je do błogiego fantazjowania. Czy w najbliższym czasie zbliżają się urodziny kogoś bliskiego? A może święta, które są tak lubianym przez dzieci okresem? Spójrz w kalendarz i wykorzystaj nadchodzące okoliczności jako pretekst do wspólnego wykonania ze swoją latoroślą barwnych kartek. Przygotuj kolorowe bloki techniczne, pędzelki o różnej wielkości oraz wiele odcieni farbek, w ten sposób będziecie w stanie stworzyć naprawdę oryginalne i zachwycające kartki. Nadadzą się one doskonale jako upominek, który na pewno wywoła wiele pozytywnych emocji. Szukacie inspiracji? Wykorzystajcie do tego kolorowe maty piankowe – w kształcie literek, zwierząt czy kształtów. Możecie swobodnie się na nich położyć i tworzyć małe dzieła sztuki w otoczeniu barwnych przedmiotów. To zdecydowanie pomoże Waszej wyobraźni. 

Dziecięcy autoportret

Wiele radości przyniesie Wam wejście w rolę prawdziwych artystów. W jaki sposób? Co powiecie na namalowanie swoich autoportretów? To doskonały pomysł na wspaniałą zabawę, współpracę i naukę tworzenia w skupieniu. Wystarczy, że kupisz brystol, połączysz kilka arkuszy papieru bądź skorzystasz z dużej tektury. Pierwsze zadanie będzie polegało na tym, aby odrysować swoją sylwetkę na materiale, na którym będziemy malować. Możesz zrobić to na zmianę ze swoim dzieckiem – najpierw Ty pomóż jemu w odzwierciedlaniu kształtu, a potem niech maluch zrobi to samo z Tobą. Co dalej? Poruszcie wyobraźnię! Niech każde z Was ozdobi te sylwetki w taki sposób, aby stworzyć barwne, radosne portrety rodzinne. Zabawa gwarantowana! Pssst, aby ułatwić sobie pracę i zyskać większy komfort, papier, na którym malujecie, połóżcie na dużą matę piankową, dzięki której będzie Wam się naprawdę wygodniej malowało. 


W artykule wykorzystano produkty: