Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Jak urządzić pokój przedszkolaka?

Jak urządzić pokój przedszkolaka?

Dzieci szybko rosną, a wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby. Bez dwóch zdań mała pociecha, która staje się kilkulatkiem i zaczyna nowy etap w swoim życiu, idąc do przedszkola, wymaga pokoiku, który będzie dopasowany do jej rytmu dnia. Wydziel w nim trzy główne strefy i ciesz się funkcjonalnym pomieszczeniem!

Kącik nauki naszego malucha

Przestrzeń dopasowana do nauki malucha jest z pewnością czymś nowym dla niego. Nie chodzi już  tylko o to, żeby się bawić, ale także edukować, rozwijając nowe umiejętności oraz wyobraźnię. To miejsce, w którym nasz przedszkolak będzie rysować, malować, lepić fantastyczne rzeczy z plasteliny, poznawać litery oraz najnowsze wzorki. Centralnym punktem w tym kąciku naukowym stanie się dopasowane krzesełko oraz biurko wraz z oświetleniem. Z racji tego, że maluchy bardzo szybko rosną, warto zastanowić się nad wyborem stolika z regulowaną wysokością, dzięki czemu posłuży ono na dłużej. Dodatkowo można dokupić także podnóżek, właśnie na nim maluch może położyć swoje stópki.

Pomyśl także o kolorowych elementach, jakie zachęcą dziecko do nauki – tablica kredowa, kolorowe koszyczki na przybory, regał na książki – wszystko to doskonale się skomponuje, nadając pomieszczeniu przytulnego klimatu. Zwróć uwagę na to, jaki temperament ma maluszek, dobierając pod niego zarówno kolory mebelków oraz dekoracji, jak i zabawki edukacyjne, które go nie znudzą.

Spokojna część do snu

Czas odstawić wysokie łóżeczko, w którym nasza pociecha przebywała jako niemowlak. Nadszedł czas na kupno nowego łóżka, w którym będzie mogła wygodnie spać i odpoczywać po zabawie, leniuchować czy czytać książki, poznając przy tym świat. Dopasuj strefę snu do tego, jakie jest dziecko – do jego charakteru oraz zainteresowań. Spraw, że stanie się ona indywidualna i przytulna. Znajdź miejsce na pluszaki oraz kolorowe poduszki, jakie dodadzą przyjaznego klimatu. Nie zapomnij o lampce, ponieważ sprawdzi się podczas nocnego przeglądania książeczek i czytania do snu.

Ulubiona strefa zabawy

Niewątpliwie dla przedszkolaka nie ma nauki bez zabawy. Rozrywka jest kluczową częścią jego dnia, więc zadbaj o to, by jej forma była jak najbardziej owocna, pobudzała jego wyobraźnię, ciekawość świata i zapewniała odpowiedni rozwój. W tym celu warto zakupić kosze lub pojemniki, w których zgromadzisz wszystkie zabawki malucha, nie ryzykując zbędnego bałaganu.

Zamiast dywanu warto postawić na matę piankową, która może przyjąć najróżniejsze kształty. Puzzle piankowe są doskonałą rozrywką i dają mnóstwo radości maluchowi, a jednocześnie uczą go nieustannie nowych rzeczy. Wybierz taki model, który składa się wyłącznie z prostych kolorowych elementów, ale także taki zbudowany z liter, liczb czy zwierząt. Dzięki temu dziecko, które je układa, uczy się poprzez zabawę.

Warto postawić też na piankowe zabawki w trójwymiarze, które okażą się świetną okazją do rozwijania wyobraźni przestrzennej. Twój przedszkolak lubi sport? Kup mu piankową piłkę! Uwielbia wygodę? Postaw na miękkie krzesełko wykonane z pianki. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden gadżet, nie wahaj się i kup kilka. Dlaczego? Bo jest to doskonała inwestycja, dająca radość maluchowi, która posłuży na długo, jest bardzo bezpieczna i na pewno szybko się nie znudzi.


W artykule wykorzystano produkty: