Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

GRY, W KTÓRYCH WARTO UŻYWAĆ PUZZLI PIANKOWYCH

GRY, W KTÓRYCH WARTO UŻYWAĆ PUZZLI PIANKOWYCH

Puzzle piankowe to idealna zabawka dla maluchów uczących się raczkować lub poznających kolory. To jednak nie koniec ich możliwości. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że piankowe maty świetnie nadają się także do zabaw przeznaczonych dla starszych dzieci. Dzięki nim można wykonać wiele znanych i lubianych gier lub wymyślać własne, pobudzając przy tym kreatywność pociech.

Puzzle piankowe – idealne do zabaw w grupie!

Jedną z ważniejszych zalet mat piankowych jest to, iż świetnie nadają się do gier towarzyskich. A zatem jeżeli w domu jest kilkoro dzieci lub często goszczą u nas znajomi ze swoimi pociechami, to puzzle piankowe będą doskonałym wyborem.

Różnokolorowe elementy maty pozwalają np. stworzyć planszę do gry Twister. Do tej oryginalnej zabawy wykorzystajmy dywanika podzielony na barwne pola. Zamiast specjalnej tarczy ze wskazówką, wykorzystać można losy z napisami „lewa ręka na zielone”, „prawa stopa na czerwone”. Przygotujemy je razem z dziećmi, używając kolorowych kredek lub mazaków.

Piankowe puzzle to też świetna propozycja dla rodziców, którzy chcą pokazać swoim pociechom, jak wyglądała klasyczna gra w klasy. To doskonała okazja, żeby opowiedzieć o swoim dzieciństwie i objaśnić jak bawiliśmy się, zanim powstały komputery i smartfony.

Pierwsze „planszówki” dla maluchów

Maty piankowe składają się z części, które łączyć można w niemal dowolny sposób. Dzięki temu konstruować można z nich duże gry planszowe. Możliwości są tutaj setki. Na sam początek wystarczy prosty tor z kolorowych klocków, zwykła kostka do gry oraz jakieś zabawki pełniące rolę pionków. W ten sposób można nauczyć dzieci zasad uczciwej rywalizacji i utrwalić umiejętność liczenia.

Z czasem zasady warto to zmienić i wprowadzać dodatkowe atrakcje. Warto ustalić, że np. stanięcie na czerwonym polu wymusza oddanie fantu, który dziecko będzie musiało się „wykupić”, śpiewając piosenkę lub mówiąc wierszyk. Na poszczególnych polach umieśćmy również karteczki z zadaniami do wykonania. Do takich zabaw świetnie nadają się puzzle z postaciami zwierzątek – jeżeli pionek stanie np. na polu z wizerunkiem krowy to maluch będzie miał za zadanie powiedzieć, czym ona się żywi lub jaki dźwięk wydaje.

Puzzle piankowe z tego powodu są doskonałym narzędziem do integracji. Często wykorzystuje się je więc w żłobkach i przedszkolach.

Poszukiwanie skarbów

Pianka, z której wykonane są maty wyróżnia się bardzo dużą trwałością i odpornością na wilgoć. Dlatego też puzzle piankowe mogą być używane do gier na świeżym powietrzu. Jedną z najbardziej emocjonujących dla dzieciaków zabaw jest poszukiwanie skarbów. Elementy maty ukrywamy w ogrodzie w różnych miejscach, po czym przydzielamy każdemu z maluchów jeden z kolorów. Zadaniem uczestników gry będzie odnaleźć wszystkie kawałki puzzli o konkretnej barwie. Wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej.

Przygotowując zabawę, pamiętajmy jednak żeby klocki schować w miejscach w miarę łatwo dostępnych i bezpiecznych dla dzieci. Najlepiej, jeżeli będzie to niewielki obszar, na którym stale będziemy mieć je na oku.


W artykule wykorzystano produkty: