Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

CO MOŻNA BUDOWAĆ Z PUZZLI PIANKOWYCH?

CO MOŻNA BUDOWAĆ Z PUZZLI PIANKOWYCH?

Puzzle piankowe zdobywają coraz większa popularność na całym świecie. Rodzice doceniają ich trwałość, bezpieczeństwo oraz walory edukacyjne. Osoby, które po raz pierwszy spotykają się z puzzlami piankowymi często zadają sobie pytanie o to, czym różnią się od klasycznych układanek i co można z nich budować. A możliwości jest bardzo wiele, warto sprawdzić jakie niezwykłe możliwości dają zabawki złożone z piankowych elementów.

Trójwymiarowe puzzle z pianki

Jedną z najciekawszych oraz najbardziej efektownych propozycji są z pewnością puzzle 3D. Ich poszczególne części wykonane są z miękkiej pianki polietylenowej i ukształtowane w taki sposób, aby można było z nich składać przestrzenne formy. Co jednak z nich zbudować?

Wybór jest bardzo szeroki, obejmuje m.in. modele maszyn czy budowli. Dzięki temu wraz z dzieckiem ułożyć możemy np. trójwymiarowy samochód, samolot czy pociąg. To nie tylko doskonała zabawa, ale także możliwość zapoznania się z budową poszczególnych urządzeń.

W ofercie znajdują się również puzzle piankowe 3D, z których zbudujemy karuzelę z wesołego miasteczka lub stary młyn wiatrowy. W przeciwieństwie do układanek wykonanych z drewna lub tworzyw sztucznych, zabawki piankowe nadają się do użytku także przez młodsze dzieci. Elementy nie mają ostrych krawędzi i są na tyle duże, że ich połknięcie jest niemożliwe. Polietylenowe elementy nie kaleczą i są bardzo lekkie, dzięki czemu zbudowany samodzielnie samochód lub helikopter jest całkowicie bezpieczny podczas zabawy.

Maty piankowe – jakie dają możliwości?

Ogromną popularnością cieszą się również piankowe maty. I tu wydawałoby się, że w ich przypadku ilość możliwych kombinacji i zbudowanych form jest mocno ograniczona. Nic bardziej mylnego. Maty z pianki to niezwykle kreatywna forma puzzli.

Kwadratowe elementy układać można nie tylko w formę kwadratowego czy prostokątnego dywanika. Z ich pomocą tworzyć można kolorowe ścieżki oraz plansze do różnego rodzaju gier. Wykonana z miękkiej pianki mata może np. posłużyć do ułożenia pól do gry w popularne kiedyś „klasy”. Dzięki temu zabawna przeniesie się poza teren domu  – np. gdy nie dopisuje pogoda za oknem.

 

Na szczególną uwagę zasługują również maty z cyframi umieszczonymi na poszczególnych kafelkach. Z nich układać można zadania matematyczne lub wykorzystać jako tablicę wyników przy organizowaniu wspólnych zawodów. W praktyce możliwości ograniczone są jedynie wyobraźnią i kreatywnością dzieci oraz rodziców.

Puzzle-łamigłówki

Układanki piankowe można podzielić na dwie kategorie. Na puzzle, które oferują jedyne określone rozwiązanie (te są idealne dla młodszych dzieci uczących się rozpoznawania i dopasowywania kształtów) oraz kreatywne łamigłówki pozwalające tworzyć różnego rodzaju formy.

Łamigłówki dwu- lub trójwymiarowe mogą w praktyce służyć do układania… wszystkiego. Dziecięca fantazja jest niezwykle bogata i z ich pomocą maluchy mogą budować, co tylko dusza zapragnie. Warto zachęcić je do układania różnych wzorów – zwierząt, maszyn, budynków czy postaci ludzkich.


W artykule wykorzystano produkty: