Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Alfabet czy liczby – którą mata puzzli piankowych wybrać

Alfabet czy liczby – którą mata puzzli piankowych wybrać

Mata piankowa jest idealnym dodatkiem do wystroju pokoju dziecka. Leżąca na podłodze ochrania je przed zimnem pochodzącym od paneli podłogowych. Może być elementem, który przynosi maluchowi radość oraz zabawę. Wybierając rodzaj maty, warto skupić się również na walorach edukacyjnych i wybrać dla swojego dziecka taką, dzięki której będzie mogło rozwijać swoje zdolności.

Mata piankowa – kolorowe liczby

Matematyka jako królowa nauk stanowi podstawę do kontynuowania rozwoju w kierunkach ścisłych. Zdolności dzieci można rozpoznać już od postawienia przez nich pierwszych kroków. Liczby na macie piankowej mogą stać się początkiem drogi przyszłego geniusza matematycznego. Jednak czy tylko o to chodzi? Należy również pamiętać o tym, że mata piankowa w pewnym sensie jest zabawką edukacyjną przeznaczoną dla każdego dziecka. Każda osoba będzie w przyszłości potrzebowała zdolności liczenia, chociażby w świecie biznesu i finansów. Ponadto posługiwanie się liczbami uczy również logicznego myślenia, a to zapewni dziecku jeszcze lepszy start w przyszłość.

Mata MAXI Liczby hrubyPuzzle piankowe / mata - 12 cyfr

Mata piankowa – alfabet na dużym formacie

Duże litery, a zarazem pierwsze słowa na podłodze? Dlaczego z tego nie skorzystać? Dziecko może zapoznawać się z podstawowymi literami już od wieku niemowlęcego. Natomiast pierwsze słowa takie jak mama i tata również będzie mogło ułożyć samodzielnie. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli na panelach podłogowych leży kolorowa mata piankowa z literami. Interesujący wystrój podłogi zachęca dziecko do zabawy i tworzenia nowych słów bez szkolnego przymusu. Dzięki temu pierwsze dni w przedszkolu oraz w szkole będą mogły być miłymi wspomnieniami.

Puzzle piankowe / mata - 12 cyfr

Mata piankowa – edukacja poprzez zabawę

Obserwując dzieci można zauważyć jak ważny jest nastrój podczas nauki. Maluchy uczą się tak szybko ze względu na ciągłe uczucie radości, a także ciekawości świata. Cieszą się z samego procesu rozwoju. Edukacyjne zabawki umożliwiają im dobry start w pracy zawodowej i prowadzą do tworzenia dobrych nawyków. Miękkość maty sprawia, że dziecku dobrze się na niej siedzi i obserwuje wszelkie narysowane na niej obrazki. To sprawia, że z przyjemnością używa jej do nauki i świetnie się przy tym bawi.

Baw się razem z dzieckiem na macie piankowej

Podczas zabawy na macie piankowej nie może zabraknąć rodziców lub dziadków. Dziecko będzie się na niej uczyło i bawiło z jeszcze większą chęcią. Zwłaszcza wtedy, gdy może ułożyć samodzielnie swoje pierwsze magiczne słowa. Wspólna zabawa sprawia, że czuje się ono kochane i szczęśliwe. W zdrowy sposób poznaje otaczających go ludzi, otoczenie oraz oczywiście siebie, a także własne zdolności. Przy tych wszystkich odkryciach nie może zabraknąć bliskich dla niego osób.

Mata piankowa jako prezent jest jednym ze sposobów na stworzenie dziecku możliwości do zdrowej nauki. W pewnym sensie nieistotne staje się czy na macie widoczne będą liczby czy alfabet. Potrzebna jest zarówno umiejętność liczenia, jak i pisania. Natomiast każde dziecko może posiadać predyspozycje humanistyczne lub ścisłe. Być może wybór maty piankowej pozwoli zweryfikować, do jakiej grupy rówieśników będzie należało w przyszłości.


W artykule wykorzystano produkty: