Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

5 ZABAW NA MACIE PIANKOWEJ

5 ZABAW NA MACIE PIANKOWEJ

Maty piankowe od jakiegoś czasu stają się ważnym elementem wyposażenia dziecięcych pokojów. Zapewniają maluchom komfort, chronią przed chłodem posadzki i gwarantują doskonałą rozrywkę. A jakie zabawy z wykorzystaniem mat piankowych można zaproponować najmłodszym? Mamy dla was kilka propozycji na rozwijające gry i zabawy dla dzieci!

1. Zabawy z kolorami z użyciem mat piankowych

Maluchy w czasie zabawy mogą uczyć się wielu przydatnych umiejętności. Jedną z nich jest z pewnością rozpoznawanie kolorów. Najmłodsi w ten sposób nie tylko zyskują bardzo cenną zdolność, ale także zaczynają poznawać świat i fizyczne cechy otaczających je przedmiotów.

Do zabaw z kolorami doskonale nadaje się okrągła mata KołoMat – warto wykorzystać ją jako duża planszę, z pomocą której poprowadzimy wiele gier. Możemy np. poprosić malucha o ułożenie zabawek na polu w określonym kolorze lub zaproponować rozdzielenie je według barw.

2. Gimnastyka dla malucha

Rozwój fizyczny jest równie ważny co umysłowy i również wymaga odpowiedniego wyposażenia. Ćwiczenia fizyczne z dzieckiem pozwalają zachować dobrą kondycję, nauczyć dobrej koordynacji ruchowej oraz ćwiczyć zmysł równowagi.

Do tego celu świetnie sprawdzi się m.in. mata piankowa Uni-Form 24 (0+), która zapewni antypoślizgową powierzchnię do ćwiczeń, która dodatkowo stanowić będzie dobrą izolację od zimnej posadzki. Na piankowym dywaniku maluch będzie mógł raczkować, stawiać pierwsze samodzielne kroki i trenować wraz z rodzicami.

3. Kreatywne gry i zabawy dla dzieci

Mata piankowa daje ogromne możliwości, jeżeli chodzi o wymyślanie rozwijających zabaw dla maluchów. Szczególnie cenne są pod tym względem modele z elementów wielokolorowych. Umożliwiają one stworzenie dużej planszy do gier ruchowo-umysłowych.

Można m.in. zachęcić dziecko do pokonywania maty tylko po kafelkach w określonym kolorze lub układania puzzli w określonym porządku. Zapewni to pociechom odrobinę zdrowego oraz niezbędnego ruchu, a także postawi przed nimi coraz bardziej wymagające zadania. Mata Optimal 16 hruby będzie doskonałym wyborem do takich gier.

4. Piankowe autostrady

Elementy piankowych mat mogą być łączone na wiele sposobów. Nie trzeba wcale budować z nich kwadratowych czy prostokątnych dywaników. Poszczególne kafelki warto ułożyć np. w długi ciąg, który stanie się doskonałą autostradą dla resoraków albo zabawkowych pociągów. Doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Z tego powodu mata piankowa MAXI 24 hruby to świetna propozycja dla wszystkich małych fanów transportu i motoryzacji. W przypadku starszych dzieci układać można z nich nawet skrzyżowania czy rozpocząć naukę podstaw przepisów drogowych, co pozwoli przyswoić im zasady bezpieczeństwa i nauczyć prawidłowego zachowania podczas drogi do przedszkola lub szkoły.

5. Gra w klasy

W dobie tabletów i smarfonów klasyczne gry podwórkowe często odchodzą w zapomnienie. Mata piankowa pozwala odkurzyć je nieco oraz pokazać maluchom, że świetna zabawa jest możliwa także bez elektroniki. Z kafelków maty piankowej ułożymy, chociażby planszę do gry w klasy – tak lubianej i kultowej już rozrywki.

Miękka i antypoślizgowa powierzchnia dywanika pozwala bawić się bezpiecznie komfortowo oraz tworzyć własne modyfikacje tej gry. To także doskonała okazja dla rodziców, aby przypomnieć sobie lata beztroskiej młodości oraz pobawić się tak jak za dawnych lat.


W artykule wykorzystano produkty: