Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO UKŁADAĆ PUZZLE

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO UKŁADAĆ PUZZLE

W dobie elektroniki może się wydawać, że klasyczne zabawki są przeszłością. To jednak nieprawda. Doskonałym przykładem będą wszelkiego rodzaju puzzle i układanki, które prawdopodobnie nigdy nie znikną ze sprzedaży. Co sprawia, że tego typu zabawki zyskały taką popularność i rodzice chętnie  je wybierają dla swoich pociech? Jest co najmniej 5 powodów, dla których warto układać puzzle!

1. Puzzle pozwalają ćwiczyć zdolności manualne

Zabawa układanką to doskonałe ćwiczenie koordynacji ręka-oko oraz zdolności manualnych. Konieczność dopasowywania do siebie elementów wyrabia precyzję oraz finezję ruchu. To wszystko przekłada się na wiele korzyści. Dobre zdolności manualne to łatwiejsza nauka pisania i rysowania, a także pewniejszy chwyt czy motoryka. To wszystko cechy, które zapewniają dziecku pewniejsze podejmowanie się codziennych czynności w bezpieczny sposób.

Puzzle to zatem nie tylko inwestycja w dobrą zabawę, ale także sposób na zagwarantowanie dziecku lepszego startu w przyszłość.

 

 

2. Układanki uczą wyobraźni przestrzennej

Korzystając z mapy w nieznanym miejscu korzystamy z umiejętności zwanej wyobraźnią przestrzenną. To ona pozwala nam rozumieć relację pomiędzy różnymi elementami czy obiektami. Układanie puzzli to doskonałe ćwiczenie, które pozwala zastosować w praktyce ten atut. Szczególnie cenne pod tym względem są układanki 3D.

Wyobraźnia przestrzenna umożliwia składanie wielu elementów w całość oraz przewidywanie efektu końcowego. Łatwo się domyślić, że jest to zatem cenna zaleta, która w przyszłości pomoże w samodzielnym rozwiązywaniu wielu problemów. Związana także z logiką i kreatywnością. Dziecięca układanka to zatem pierwszy krok w karierze każdego lekarza czy inżyniera.

 

3. Puzzle uczą

Motoryka czy logiczne myślenie to niezwykle istotne elementy w życiu każdego z nas już od najmłodszych lat. Niemniej równie cenne jest zrozumienie otaczającego nas świata. W przekazaniu wartościowych informacji pomagają właśnie puzzle. Kolorowe układanki edukacyjne umożliwiają nauczenie maluchów rozpoznawania kolorów, liter alfabetu, cyfr, nazw zwierząt i maszyn oraz wiele, wiele innych rzeczy.

Puzzle pomagają też zaciekawić pociechy otaczającym je światem i rozwijać młodzieńcze pasje.

 

 

4. Układanki rozwijają kreatywność

Umiejętność tworzenia unikalnych rzeczy to nie tylko domena artystów. Kreatywność – cecha wszystkich ludzi sukcesu: biznesmenów, naukowców czy wynalazców. Łamigłówki i układanki kreatywne będą doskonałym ćwiczeniem dla fantazji, wyobraźni i zmysłu artystycznego.

Dlatego warto wybierać dla swoich dzieci również puzzle, z których układać można wiele różnych wzorów i zachęcać je do nieograniczonego tworzenia.

 

 

5. Puzzle sprawdzą się zawsze i wszędzie

Tablety, smartfony i laptopy działają dopóki nie wyczerpią się w nich baterie. Puzzlami bawić można się zawsze – w podróżny, na biwaku czy podczas awarii prądu w mieszkaniu.

W przypadku układanek nie trzeba martwić się o uszkodzenia czy wyładowania baterii. Puzzle są bezpieczne, kompaktowe i analogowe. Nie ma znaczenia gdzie się znajdziemy – nimi bawić można się dosłownie wszędzie.


W artykule wykorzystano produkty: