Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

ŁAMIGŁÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

ŁAMIGŁÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

Rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek to doskonała zabawa. Każdy, kto zmuszony był odbyć długą podróż lub spędzić nieco czasu w poczekalni wie, że nic nie zapewnia tak dobrej rozrywki, jak sudoku czy krzyżówka. Maluchy również uwielbiają rozkładać na czynniki pierwsze różnego rodzaju zadania. Dla nich doskonałym rozwiązaniem okazać mogą się kreatywne układanki piankowe. Jakie są ich największe zalety i dlaczego warto sprawić taką łamigłówkę swojemu dziecku?

Łamigłówki piankowe – doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku!

Pierwszym pytaniem, które warto sobie zadać, sięgając po takie łamigłówki, brzmi: „Co wyróżnia je od innych zabawek tego typu?”. Przede wszystkim są to zabawki niezwykle kreatywne, które pozwalają w przyjemny sposób uczyć logicznego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów oraz analizy sytuacji. Te umiejętności są bardzo potrzebne w dorosłym życiu i kształtowanie tych cech od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdego młodego człowieka.

 

 

Niemniej jednak łamigłówki piankowe zachwycają także innymi walorami. Wykonane są one z polietylenu, bodącego tworzywem całkowicie nietoksycznym – tak samo, jak użyte do jego barwienia pigmenty. Nie ma zatem obawy o bezpieczeństwo malucha. Dodatkowo łamigłówki są bardzo lekkie i kompaktowe, dzięki czemu zabrać można je ze sobą praktycznie wszędzie. Okazują się zatem zarówno doskonałą zabawką w domu, jak i podczas wakacji czy rodzinnych podróży.

W praktyce łamigłówki piankowe, takie jak Geogram czy Jajko Kolumba mogą służyć dzieciom w niemal każdym wieku. Można używać ich do nauczania cztero- czy pięciolatków podstaw geometrii oraz matematyki lub też kształtowania abstrakcyjnego myślenia i rozwiązywania skomplikowanych zadań u dzieci w wieku szkolnym. Z tego też powodu sięgają po nie chętnie także przedszkola, placówki oświatowe czy świetlice.

Dlaczego warto wybrać łamigłówki piankowe?

Poza wymienionymi wyżej atutami warto wspomnieć jeszcze o tym, że łamigłówki z pianki nie są zabawką, która szybko się nudzi. Dołączone instrukcje do wydrukowania, oferują wiele różnych zabaw i zadań – od najprostszych, bo bardziej wymagające.

Rozwój intelektualny wymaga stawiania przed maluchami zadań o rosnącym stopniu trudności i nieoferujących oczywistych rozwiązań, a takie właśnie są łamigłówki z pianki. Doskonałym przykładem może być m.in. Lotosgram. Jest to układanka złożona z kilku części o krawędziach bez wyraźnych granic. Ułożenie z nich koła to zadanie bardzo wymagające i nastawione na rozwój cech analitycznych oraz myślenia przestrzennego. Z elementów puzzli ułożymy również inne kształty i stworzymy kreatywnie proste obrazy. A zatem nie jest to jedynie zabawka nastawiona na rozwój zdolności matematycznych – to także produkt stworzony z myślą o małych artystach.

Niewątpliwą zaletą łamigłówek z tej serii będzie także ich bardzo atrakcyjna cena. Nie ma zatem żadnego problemu, aby sprawić swojemu dziecku kilku modeli o zróżnicowanym stopniu trudności lub zakupić kilka, a nawet kilkanaście zestawów dla grupy szkolnej. To również doskonały prezent dla każdego malucha.


W artykule wykorzystano produkty: