Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe

Puzzle piankowe

Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Ostatnie wpisy

5 propozycji zabaw z dziećmi

5 propozycji zabaw z dziećmi

Wspólne zabawy z dzieckiem to zarówno okazja do zacieśniania więzi rodzinnych, jak i zapewnienia maluchom rozrywki będącej jednocześnie nauką. Szukając sposobu, na ciekawe spędzenie wolnego czasu, warto sięgnąć po puzzle piankowe. Z ich pomocą można się bawić bezpiecznie, przyjemnie oraz kreatywnie. W praktyce tylko wyobraźnia […]

Jak uczyć poprzez zabawę?

Jak uczyć poprzez zabawę?

Najlepszym sposobem na zachęcenie naszych pociech do nauki jest połączenie edukacji z zabawą. Kolorowe puzzle piankowe są najlepszym rozwiązaniem na połączenie jednego z drugim. Maty rozwijają kreatywność, koordynację i spostrzegawczość u dzieci. Jednocześnie są przy tym bezpieczne nawet dla najmłodszych. Jak puzzle wpływają na rozwój? […]

Do czego służą zabawki dydaktyczne i czy mogą być interesujące?

Do czego służą zabawki dydaktyczne i czy mogą być interesujące?

„Uczyć bawiąc i bawić ucząc” – to hasło od zawsze stanowiło dewizę nauczycieli i rodziców. Prawidłowy rozwój dzieci zależny jest w dużej mierze od różnorodności bodźców, stawiany przed nimi wyzwaniami intelektualnymi i możliwości rozbudzenia kreatywności. Ten cel osiągnąć można na wiele sposób, ale jednym z najlepszych jest postawienie na zabawki dydaktyczne, które nie tylko zapewniają doskonałą rozrywkę, ale też rozwijają.

Czym są zabawki dydaktyczne?

Edukacja i nauka często niesłusznie kojarzone są ze żmudnym wbijaniem do głowy regułek i nudą. Ale tak wcale być nie musi. Nauka przez zabawę to coś, co pozwala dzieciom odkrywać świat, uczyć się nowych umiejętności, rozwijać abstrakcyjne myślenie i zdobywać umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów. Zabawki dydaktyczne projektowane są w taki sposób, aby w trakcie przyjemnej zabawy jednocześnie rozwijać i uczyć.

Co jest najważniejsze w pierwszych latach życia młodego człowieka, poza poczuciem bezpieczeństwa i miłością rodziców? Nabywanie przydatnych umiejętności, rozwijanie kreatywności i poznawanie świata. Właśnie dlatego tak ważne staje się dostarczanie zabawek pozwalających nauczyć się rozpoznawać kolory i kształty oraz łamigłówek, które przyzwyczają do myślenia przestrzennego i rozwiązywania zadań.

Zabawki dydaktyczne mogą także pomagać przy zdobywaniu konkretnych umiejętności: nauce czytania i pisania, liczenia czy rozpoznawania zwierząt. To bardzo ważny element edukacji i przygotowanie do przyszłych zajęć w przedszkolu i szkole.

Łamigłówki i zabawki z pianki – nauka, zabawa, bezpieczeństwo!

Dydaktyczne zabawki z pianki to szczególnie interesująca kategoria. Ze względu na to, że do ich produkcji wykorzystuje się kolorowy i miękki polietylen, są one szczególnie lubiane i interesujące. Przyjemne w dotyku i elastyczne puzzle nie tylko pozwalają cieszyć się mnogością barw i oryginalnym kształtem, ale też fakturą.

Dla najmłodszych dzieci idealnym wyborem będą puzzle uczące dopasowywania kształtów i nauki kolorów. Nieco starsze pociechy uczyć można już z ich pomocą liter alfabetu i cyfr. Wyobraźnie przestrzenną i pomysłowość rozwiną świetnie maty i układanki złożone z elementów pozwalających tworzyć trójwymiarowe budowle.

Dla nich też świetną zabawą będą łamigłówki złożone z piankowych elementów. Składanie przestrzennej piłki lub figur geometrycznych przygotowuje do samodzielnego rozwiązywania problemów i rozbudza kreatywność. Dzieci można również uczyć uczciwej rywalizacji i urządzać konkursy – np. w układaniu łamigłówek na czas.

Do każdej łamigłówki dodawane są też zestawy zadań, które można wydrukować na domowej drukarce. Dzięki temu zabawa nie nudzi się przez długi czas, a rozwiazywanie kolejnych wyzwań zapewnia mnóstwo satysfakcji i wspomaga rozwój dziecka. To również doskonały sposób na zapoznanie maluchów z podstawami geometrii.

Piankowe puzzle mają również wiele innych zalet. Wśród nich wymieć warto bardzo niską wagę i kompaktowe rozmiary. Dodając do tego ogromną trwałość i odporność na wilgoć, zyskujemy idealną propozycję na podróże. Zapewnienie maluchom rozrywki podczas jazdy samochodem czy pociągiem to trudne zadanie. Piankowe puzzle zabrać można jednak ze sobą absolutnie wszędzie – zmieszczą się nawet do niewielkiego plecaka lub torebki.

Wykorzystana do produkcji układanek i łamigłówek pianka jest nietoksyczna i bezpieczna. Z powodzeniem można zatem tego typu zabawki edukacyjne dawać nawet małym dzieciom. Piankowe puzzle i zabawki dydaktyczne są też znacznie tańsze od modeli wykonanych z drewna lub tworzyw sztucznych. Atrakcyjna cena sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla szkół czy przedszkoli, gdzie w nowoczesne i kolorowe łamigłówki zaopatrzyć trzeba liczne grupy wychowanków.

Niestandardowe maty piankowe: Kolomat i Klasik

Niestandardowe maty piankowe: Kolomat i Klasik

Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze i właśnie dlatego maty piankowe zyskują coraz większe powodzenie. Dawniej stosowano je jedynie w przedszkolach, żłobkach i na komercyjnych salach zabaw. Aktualnie kupują je chętnie także do domów rodzice, pragnący zapewnić swoim pociechom wygodę, bezpieczeństwo i dobrą rozrywkę. Maty dla […]

Maty piankowe Cross i MidForm 4 – idealne do sportu i turystyki

Maty piankowe Cross i MidForm 4 – idealne do sportu i turystyki

Maty z pianki wykorzystywane mogą być do różnych zadań. Ich trwałość oraz właściwości izolacyjne sprawiają, że są chętnie stosowane przez sportowców, fanów fitnessu oraz podróżników i turystów. W tych dwóch zastosowaniach na szczególną uwagę zasługują dwa produkty: dywanik piankowy MidForm 4 oraz mata składana Cross. […]

Puzzle piankowe – dla dzieci w jakim wieku?

Puzzle piankowe – dla dzieci w jakim wieku?

Puzzle piankowe to obecnie jedna z najchętniej kupowanych zabawek dla dzieci – zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Są użyteczne oraz niezwykle uniwersalne. Możemy nabyć je z myślą o nowym członku rodziny, jak też obdarować nimi kilkulatka. Poznaj ich właściwości i praktyczne zastosowanie.

Bezpieczna mata dla najmłodszych

Puzzle piankowe możemy wykorzystać, gdy tylko zostajemy rodzicami. Kilka połączonych ze sobą elementów z powodzeniem posłuży nam jako mata dla maluszka. Puzzli od toyformat.com/pl możemy bez obaw używać już od pierwszych dni jego życia. Wykonane zostały z europejskich materiałów, są w pełni bezpieczne i zgodne z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa EN 71. Będą niezastąpione, gdy dziecko zacznie samodzielnie się poruszać, raczkować oraz stawiać pierwsze kroki. Mata z piankowych puzzli stanowi izolację od zimnego podłoża, amortyzuje upadki, a jednocześnie chroni przed ślizganiem. Możemy korzystać z niej zarówno w domu, jak też podczas plenerowych wypadów – wystarczy zapakować całość lub kilka puzzli do podręcznej torby. Kolorowe podłoże z pewnością zachęci brzdąca do aktywności, a miękka gąbka da rodzicom pewność, że maluch jest bezpieczny.

Frajda dla starszaków

Puzzle piankowe to również doskonała zabawka dla starszaków. Kilkuletnie pociechy uwielbiają łączyć i rozłączać poszczególne elementy, dopasowywać kolory lub tworzyć własne kompozycje. Mogą zamieniać je miejscami albo budować z nich trójwymiarowe konstrukcje. To rozrywka, a także świetne ćwiczenie – pozwala rozwijać motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną. Puzzle, które mają w sobie różne kształty, np. zwierząt lub cyferek, są jednocześnie doskonałą zabawką edukacyjną.

Mata ułożona z puzzli piankowych nadal ochroni przed bolesnymi upadkami podczas szalonych zabaw z rodzeństwem lub rówieśnikami, lecz przy okazji będzie stanowić ciekawy element dekoracyjny. Puzzle złożone w formie dywaniku mogą być doskonałą ozdobą dziecięcego pokoju. Na stronie toyformat.com/pl macie możliwość zakupu puzzli o dowolnej kolorystyce – od barwnych po dwukolorowe oraz jednolite zestawy.

Bezpieczeństwo i higiena puzzli piankowych

Zarówno podczas zabawy, jak też codziennego użytkowania puzzle piankowe mogą ulec zabrudzeniu. W przeciwieństwie do dywanu, możemy je szybko i bez trudu umyć – wystarczy odrobina wody, a także gąbka do mycia naczyń. Puzzle od toyformat.com/pl wykonane zostały z materiału, który nie przepuszcza płynów i jest łatwo zmywalny. Bez problemu usuniemy z jego powierzchni wszelkie nieczystości, resztki jedzenia bądź picia. W przypadku uporczywych zabrudzeń wszystkie elementy możemy rozłączyć, by umyć je osobno pod bieżącą wodą. Aby usunąć z nich kurz oraz roztocza, wystarczy regularnie przecierać je wilgotną szmatką lub nawilżoną chusteczką.

Puzzle piankowe są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Bezpieczna mata zamortyzuje upadek i zachęci maluchy do aktywnej zabawy. W tym samym czasie mogą korzystać z niej zarówno niemowlęta, jak i ich starsze rodzeństwo. Barwne puzzle z cyframi wprowadzą najmłodszych w świat liczb i kolorów, straszakom zaś ułatwią naukę dodawania, odejmowania oraz mnożenia. Mogą być też świetną ozdobą dziecięcego pokoju, a dzięki temu, że są łatwe do utrzymania w czystości gwarantują najmłodszym higienę i ochronę przed bakteriami.

Które puzzle piankowe są bezpieczne?

Które puzzle piankowe są bezpieczne?

Puzzle piankowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród młodych rodziców. Nic dziwnego – zapewniają dzieciom komfort, świetną zabawę, a do tego znakomicie się prezentują. Fala ich popularności sprawiła, że na rynek trafiły również modele, które niestety nie są w pełni bezpieczne dla naszych […]

Jak czyścić puzzle piankowe – 3 podstawowe zasady

Jak czyścić puzzle piankowe – 3 podstawowe zasady

Puzzle piankowe – gdy tylko pojawiły się na rynku, zdobyły serca najmłodszych, a przy okazji zaufanie rodziców. Nic dziwnego, to jeden z niewielu produktów, które łączą w sobie walory edukacyjne oraz praktyczne zastosowanie. Jeśli jednak chcemy, aby towarzyszyły nam przez długie lata, powinniśmy odpowiednio o […]

Czym wyróżniają się maty piankowe od  toyformat.com/pl?

Czym wyróżniają się maty piankowe od toyformat.com/pl?

Gdy maluszek zaczyna zmieniać pozycję, pełzać i raczkować, najlepszym miejscem do zabawy oraz ćwiczenia nowych umiejętności staje się podłoga. Najpierw powinniśmy ją jednak odpowiednio przygotować. Maty piankowe od toyformat.com/pl zapewniają najmłodszym bezpieczeństwo, a także komfort. Spełniają oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców – poznaj wszystkie ich zalety!

Mata piankowa – czy warto ją kupić i dlaczego?

Maty piankowe są znakomitą alternatywą dla kocyków, które rozkładamy dzieciom na podłodze. Koce co prawda zapewniają izolację przed zimnem, niestety same również stanowią pewne zagrożenie. Rolują się podczas zabawy, maluchy się w nie plączą, a to może zakończyć się bolesnym upadkiem. Ponadto kocyk rozłożony na drewnianej podłodze będzie się ślizgał, co jest niebezpieczne zwłaszcza w przypadku dzieci, które uczą się chodzić.

Tymczasem mata piankowa jest na tyle twarda, by maluchy mogły po niej swobodnie stąpać, a jednocześnie wystarczająco miękka, aby upadek na nią nie był bolesny ani niebezpieczny. Mata nie zwija się podczas zabawy i zawsze pozostaje na swoim miejscu. Zapewnia też znacznie lepszą izolację termiczną, możemy więc rozłożyć ją nawet na zimnej terakocie.

Istotną zaletą mat piankowych jest także ich higiena. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a wszelkie zabrudzenia wystarczy wytrzeć wilgotną ściereczką. Możemy też przecierać je każdego dnia, by mieć pewność, że nie nagromadziły się nich roztocza ani kurz.

Maty piankowe od toyformat.com/pl – komfort i bezpieczeństwo Twojego dziecka

Nasze maty piankowe zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby zapewnić maluchom komfort oraz bezpieczeństwo. Bogaty wybór kształtów, wzorów, a także bogata kolorystyka sprawiają, że z łatwością znajdziemy wśród nich model, który trafi w gusta najmłodszych, a przy okazji będzie też doskonałą ozdobą dziecięcego pokoju. Co jeszcze je wyróżnia?

  • Nasze maty powstają wyłącznie z najlepszych surowców. Do ich wykonania używamy europejskich materiałów, które są zgodne a obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Możecie mieć pewność, że Wasz maluszek nie wdycha ani nie dotyka szkodliwych substancji.
  • Kupując u nas, macie możliwość wyboru grubości maty. Oferujemy wersję grubszą – 16 mm, a także cieńszą – 8 mm. Grubsza doskonale amortyzuje upadki i sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie opanowały jeszcze sztuki chodzenia. Cieńsze z powodzeniem zastąpią dywan w pokoju starszaka.
  • Matę od toyformat.com/pl z łatwością się składa i rozkłada. Możecie przenieść ją w inne miejsce, zabrać całą albo część na wakacyjny wyjazd czy piknik. Nawet po wielokrotnym złożeniu i rozłożeniu wszystkie elementy będą tworzyły idealnie dopasowaną całość.

Maty na miarę Waszych potrzeb

Zamawiając matę piankową w naszym sklepie, macie możliwość wyboru spośród dziesiątek wzorów i kolorów. W swojej ofercie posiadamy maty z cyferkami, postaciami zwierząt, pojazdami, jak również zupełnie gładkie. Oferujemy duży wybór mat prostokątnych, jak również modele w kształcie koła. Możecie zamówić gotową matę lub skomponować swoją własną, dokupując pojedyncze elementy. Prostokątne maty typu puzzle modyfikujemy według własnych potrzeb – zmieniajcie jej kształt, kolor, a także rozmiar.

Chcesz zapewnić swojemu maluszkowi bezpieczeństwo podczas zabawy oraz nauki nowych umiejętności? A może szukasz praktycznego prezentu dla świeżo upieczonych rodziców? Wybierz maty piankowe od toyformat.com/pl – zapewniają najmłodszym komfort, pełnią funkcję edukacyjną, a dodatkowo są też znakomitym elementem wystroju dziecięcego pokoju.