Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe

Puzzle piankowe

Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Ostatnie wpisy

Maty piankowe w przedszkolach i żłobkach

Maty piankowe w przedszkolach i żłobkach

O walorach mat piankowych nie trzeba nikogo przekonywać. Warto się w nie zaopatrzyć nie tylko urządzając domowy pokój dziecięcy, ale także aranżując przestrzeń w przedszkolu czy żłobku. Ich wpływ na rozwój i bezpieczeństwo dzieci jest ogromny, a możliwości zastosowania naprawdę są coraz większe. Mata zamiast […]

Idealny prezent na Wielkanoc dla malucha

Idealny prezent na Wielkanoc dla malucha

Święta są najlepszym czasem, podczas którego możemy rozpieszczać pociechy, obdarowując je różnorodnymi prezentami. Na rynku znajdziemy się ogromną ofertę zabawek czy artykułów edukacyjnych.  Można jednak połączyć zabawę i edukację, dając maluchowi w prezencie oryginalną matę piankową. Nauka poprzez zabawę Bez dwóch zdań dzieci uwielbiają zabawę […]

GRY, W KTÓRYCH WARTO UŻYWAĆ PUZZLI PIANKOWYCH

GRY, W KTÓRYCH WARTO UŻYWAĆ PUZZLI PIANKOWYCH

Puzzle piankowe to idealna zabawka dla maluchów uczących się raczkować lub poznających kolory. To jednak nie koniec ich możliwości. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że piankowe maty świetnie nadają się także do zabaw przeznaczonych dla starszych dzieci. Dzięki nim można wykonać wiele znanych i lubianych gier lub wymyślać własne, pobudzając przy tym kreatywność pociech.

Puzzle piankowe – idealne do zabaw w grupie!

Jedną z ważniejszych zalet mat piankowych jest to, iż świetnie nadają się do gier towarzyskich. A zatem jeżeli w domu jest kilkoro dzieci lub często goszczą u nas znajomi ze swoimi pociechami, to puzzle piankowe będą doskonałym wyborem.

Różnokolorowe elementy maty pozwalają np. stworzyć planszę do gry Twister. Do tej oryginalnej zabawy wykorzystajmy dywanika podzielony na barwne pola. Zamiast specjalnej tarczy ze wskazówką, wykorzystać można losy z napisami „lewa ręka na zielone”, „prawa stopa na czerwone”. Przygotujemy je razem z dziećmi, używając kolorowych kredek lub mazaków.

Piankowe puzzle to też świetna propozycja dla rodziców, którzy chcą pokazać swoim pociechom, jak wyglądała klasyczna gra w klasy. To doskonała okazja, żeby opowiedzieć o swoim dzieciństwie i objaśnić jak bawiliśmy się, zanim powstały komputery i smartfony.

Pierwsze „planszówki” dla maluchów

Maty piankowe składają się z części, które łączyć można w niemal dowolny sposób. Dzięki temu konstruować można z nich duże gry planszowe. Możliwości są tutaj setki. Na sam początek wystarczy prosty tor z kolorowych klocków, zwykła kostka do gry oraz jakieś zabawki pełniące rolę pionków. W ten sposób można nauczyć dzieci zasad uczciwej rywalizacji i utrwalić umiejętność liczenia.

Z czasem zasady warto to zmienić i wprowadzać dodatkowe atrakcje. Warto ustalić, że np. stanięcie na czerwonym polu wymusza oddanie fantu, który dziecko będzie musiało się „wykupić”, śpiewając piosenkę lub mówiąc wierszyk. Na poszczególnych polach umieśćmy również karteczki z zadaniami do wykonania. Do takich zabaw świetnie nadają się puzzle z postaciami zwierzątek – jeżeli pionek stanie np. na polu z wizerunkiem krowy to maluch będzie miał za zadanie powiedzieć, czym ona się żywi lub jaki dźwięk wydaje.

Puzzle piankowe z tego powodu są doskonałym narzędziem do integracji. Często wykorzystuje się je więc w żłobkach i przedszkolach.

Poszukiwanie skarbów

Pianka, z której wykonane są maty wyróżnia się bardzo dużą trwałością i odpornością na wilgoć. Dlatego też puzzle piankowe mogą być używane do gier na świeżym powietrzu. Jedną z najbardziej emocjonujących dla dzieciaków zabaw jest poszukiwanie skarbów. Elementy maty ukrywamy w ogrodzie w różnych miejscach, po czym przydzielamy każdemu z maluchów jeden z kolorów. Zadaniem uczestników gry będzie odnaleźć wszystkie kawałki puzzli o konkretnej barwie. Wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej.

Przygotowując zabawę, pamiętajmy jednak żeby klocki schować w miejscach w miarę łatwo dostępnych i bezpiecznych dla dzieci. Najlepiej, jeżeli będzie to niewielki obszar, na którym stale będziemy mieć je na oku.


W artykule wykorzystano produkty:


CZY PUZZLE PIANKOWE NADAJĄ SIĘ DO KĄPIELI?

CZY PUZZLE PIANKOWE NADAJĄ SIĘ DO KĄPIELI?

Kolorowe puzzle piankowe coraz częściej spotkać można w dziecięcych pokojach. Również w ogrodach i parkach napotkamy maluchy bawiące się na matach z pianki. Warto jednak wiedzieć, że te wyjątkowe zabawki zabierzesz ze sobą również… do łazienki. Pytanie, czy puzzle piankowe faktycznie nadają się do kąpieli? […]

ŁAMIGŁÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

ŁAMIGŁÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

Rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek to doskonała zabawa. Każdy, kto zmuszony był odbyć długą podróż lub spędzić nieco czasu w poczekalni wie, że nic nie zapewnia tak dobrej rozrywki, jak sudoku czy krzyżówka. Maluchy również uwielbiają rozkładać na czynniki pierwsze różnego rodzaju zadania. Dla nich doskonałym […]

5 ZABAW NA MACIE PIANKOWEJ

5 ZABAW NA MACIE PIANKOWEJ

Maty piankowe od jakiegoś czasu stają się ważnym elementem wyposażenia dziecięcych pokojów. Zapewniają maluchom komfort, chronią przed chłodem posadzki i gwarantują doskonałą rozrywkę. A jakie zabawy z wykorzystaniem mat piankowych można zaproponować najmłodszym? Mamy dla was kilka propozycji na rozwijające gry i zabawy dla dzieci!

1. Zabawy z kolorami z użyciem mat piankowych

Maluchy w czasie zabawy mogą uczyć się wielu przydatnych umiejętności. Jedną z nich jest z pewnością rozpoznawanie kolorów. Najmłodsi w ten sposób nie tylko zyskują bardzo cenną zdolność, ale także zaczynają poznawać świat i fizyczne cechy otaczających je przedmiotów.

Do zabaw z kolorami doskonale nadaje się okrągła mata KołoMat – warto wykorzystać ją jako duża planszę, z pomocą której poprowadzimy wiele gier. Możemy np. poprosić malucha o ułożenie zabawek na polu w określonym kolorze lub zaproponować rozdzielenie je według barw.

2. Gimnastyka dla malucha

Rozwój fizyczny jest równie ważny co umysłowy i również wymaga odpowiedniego wyposażenia. Ćwiczenia fizyczne z dzieckiem pozwalają zachować dobrą kondycję, nauczyć dobrej koordynacji ruchowej oraz ćwiczyć zmysł równowagi.

Do tego celu świetnie sprawdzi się m.in. mata piankowa Uni-Form 24 (0+), która zapewni antypoślizgową powierzchnię do ćwiczeń, która dodatkowo stanowić będzie dobrą izolację od zimnej posadzki. Na piankowym dywaniku maluch będzie mógł raczkować, stawiać pierwsze samodzielne kroki i trenować wraz z rodzicami.

3. Kreatywne gry i zabawy dla dzieci

Mata piankowa daje ogromne możliwości, jeżeli chodzi o wymyślanie rozwijających zabaw dla maluchów. Szczególnie cenne są pod tym względem modele z elementów wielokolorowych. Umożliwiają one stworzenie dużej planszy do gier ruchowo-umysłowych.

Można m.in. zachęcić dziecko do pokonywania maty tylko po kafelkach w określonym kolorze lub układania puzzli w określonym porządku. Zapewni to pociechom odrobinę zdrowego oraz niezbędnego ruchu, a także postawi przed nimi coraz bardziej wymagające zadania. Mata Optimal 16 hruby będzie doskonałym wyborem do takich gier.

4. Piankowe autostrady

Elementy piankowych mat mogą być łączone na wiele sposobów. Nie trzeba wcale budować z nich kwadratowych czy prostokątnych dywaników. Poszczególne kafelki warto ułożyć np. w długi ciąg, który stanie się doskonałą autostradą dla resoraków albo zabawkowych pociągów. Doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Z tego powodu mata piankowa MAXI 24 hruby to świetna propozycja dla wszystkich małych fanów transportu i motoryzacji. W przypadku starszych dzieci układać można z nich nawet skrzyżowania czy rozpocząć naukę podstaw przepisów drogowych, co pozwoli przyswoić im zasady bezpieczeństwa i nauczyć prawidłowego zachowania podczas drogi do przedszkola lub szkoły.

5. Gra w klasy

W dobie tabletów i smarfonów klasyczne gry podwórkowe często odchodzą w zapomnienie. Mata piankowa pozwala odkurzyć je nieco oraz pokazać maluchom, że świetna zabawa jest możliwa także bez elektroniki. Z kafelków maty piankowej ułożymy, chociażby planszę do gry w klasy – tak lubianej i kultowej już rozrywki.

Miękka i antypoślizgowa powierzchnia dywanika pozwala bawić się bezpiecznie komfortowo oraz tworzyć własne modyfikacje tej gry. To także doskonała okazja dla rodziców, aby przypomnieć sobie lata beztroskiej młodości oraz pobawić się tak jak za dawnych lat.


W artykule wykorzystano produkty:


GIMNASTYKA DZIECIĘCA W DOMU

GIMNASTYKA DZIECIĘCA W DOMU

Ruch to zdrowie – każdy wie, że aktywność i ćwiczenia fizyczne pozwalają zachować dobrą kondycję, gwarantują zwinność oraz pomagają uniknąć otyłości. W przypadku dzieci gimnastyka jest szczególnie ważna, gdyż dodatkowo rozwija zdolności motoryczne, wspomaga utrzymanie prawidłowej podstawy i… zapewnia doskonałą zabawę. Pełne energii dzieciaki wciąż […]

BEZPIECZNE SKŁADANIE MODELI – NAWET DLA NAJMŁODSZYCH

BEZPIECZNE SKŁADANIE MODELI – NAWET DLA NAJMŁODSZYCH

Modelarstwo to wspaniałe hobby, które pozwala rozwijać kreatywność, zdolności manualne oraz cierpliwość. Dlatego też składanie miniaturowych samolotów czy samochodów może być doskonałą zabawą dla dzieci. Przygody z samodzielnym budowaniem modeli nie powinno się jednak zaczynać od szczegółowych zestawów wymagających ogromnego doświadczenia – na początku sprawdza […]

PROPOZYCJE NA ARANŻACJE DZIECIĘCEGO POKOJU Z WYKORZYSTANIEM PIANKOWYCH PUZZLI

PROPOZYCJE NA ARANŻACJE DZIECIĘCEGO POKOJU Z WYKORZYSTANIEM PIANKOWYCH PUZZLI

Puzzle piankowe to nie tylko zabawka. Ta funkcjonalność i estetyka sprawia, że z ich pomocą stworzyć można w pokoju dziecięcym niezwykle ciekawą oraz praktyczną aranżację. Przestrzeń przeznaczona dla maluchów powinna być kolorowa i bezpieczna, a puzzle piankowe to właśnie jedna z najlepszych alternatyw, pozwalających osiągnąć doskonałe efekty przy stosunkowo niewielkich kosztach i małym wysiłku. Do czego zatem wykorzystać puzzle z pianki przy urządzaniu pokoju dziecięcego?

Maty z pianki – zastosowanie

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym pociechy mogą bezpiecznie bawić się i zapewniać sobie bodźce gwarantujące prawidłowy rozwój. Dlatego też najlepiej byłoby zapewnić maluchom kolorowe mebelki oraz udekorować ściany rysunkami czy ulubionymi postaciami z bajek. Dzieci jednak rosną, więc z czasem taka stylistyka przestaje być odpowiednia – koszt wymiany wszystkich mebli czy remont pokoju okazują się wtedy bardzo wysokie. Dlatego też łatwiej będzie postawić na stosunkowo neutralny wystrój pokoju i barwne dodatki, które z czasem będzie można po prostu usunąć.

W tej roli idealnie sprawdzają się maty z pianki. Specjalnie zaprojektowany dywanik złożony z różnokolorowych elementów towarzyszyć będzie pociechom już od pierwszych dni życia. Na samym początku wykorzystać można go w roli tłumiącej maty pod łóżeczko lub dodatkową izolację w kojcu. W późniejszych latach życia mata stanie się doskonałym miejscem do codziennych zabaw, umożliwi wymyślanie różnych gier oraz ułatwi poznawanie kolorów.

Jednakże warto pamiętać, że mata z pianki niekoniecznie musi być umieszczona na podłodze. Z powodzeniem wykorzystać można ją również do wyłożenia ściany pokoju, dzięki czemu stworzymy oryginalną dekorację. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że pianka wykorzystania do produkcji mat ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Siedzący pod ścianą maluch nie będzie zatem narażony na bijący od niej chłód i uniknie nieprzyjemnych otarć.

 

 

 

Nietypowe aranżacje w pokoju dziecięcym

Z pianki wykonuje się także wygodne i bezpieczne meble do pokojów dziecięcych. Stolik czy krzesełko piankowe składane są z kilku elementów wyprodukowanych z materiału o odpowiedniej sztywności, dzięki czemu cechują się wysoką funkcjonalnością, a jednocześnie nie posiadają żadnych ostrych krawędzi.

Bardzo ważne jest też to, że krzesełko lub stoliczek piankowy staną się niezwykle estetyczna ozdobą pokoju każdego malucha. Idealnie nadają się do rysowania, gier z przyjaciółmi i wielu innych zabaw. Nie zajmują wiele miejsca, a gdy są niepotrzebne, po prostu je rozkładamy oraz chowamy w szafie.

Meble piankowe to również świetna propozycja dla osób, które posiadają niewielkie mieszkania – dzięki nim nawet na niedużej przestrzeni stworzyć można przyjemny oraz estetycznie urządzony kącik zabaw dla malucha.

Warto również pamiętać, że zarówno mebelki piankowe, jak i maty z pianki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co umożliwia tworzenie bardzo oryginalnych, a także dopasowanych doskonale do gustu, wieku i płci dziecka aranżacji pokoju.


W artykule wykorzystano produkty:


NAUKA KOLORÓW ZA POMOCĄ PUZZLI

NAUKA KOLORÓW ZA POMOCĄ PUZZLI

Wzrok niemowląt z początku nie jest gotowy do rozpoznawania wszystkich barw – umiejętność ta przychodzi z czasem. Dopiero dwulatek fizycznie jest w stanie rozróżniać cała paletę kolorów. A to oznacza, że świat widziany oczami dziecka staje się coraz bardziej kolorowy. Nie wystarczy cieszyć się zielenią […]