Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe

Puzzle piankowe

Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Ostatnie wpisy

Uniwersalna zabawka, która posłuży za kilka rzeczy – mata piankowa

Uniwersalna zabawka, która posłuży za kilka rzeczy – mata piankowa

Jeśli szukasz wszechstronnej zabawki dla dziecka, mata piankowa z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przede wszystkim będzie ciepłą i miękką wykładziną, na której maluch może bawić się godzinami. Możliwości jej wykorzystania podczas zabawy są jednak o wiele większe – poniżej dowiesz się jakie.  Proste puzzle dla […]

Dowiedz się, jakimi zabawkami idealnie wyposażyć przedszkole

Dowiedz się, jakimi zabawkami idealnie wyposażyć przedszkole

Odpowiedni dobór zabawek w przedszkolu pozwala maluchom łączyć przyjemne z pożytecznym – podczas beztroskiej zabawy mogą uczyć się pierwszych literek i cyferek, a także poznawać świat. Doskonale nadzą się do tego puzzle piankowe – sprawdź, dlaczego jeszcze warto w nie wyposażyć przedszkole.  Nauka przez zabawę […]

Kiedy starsze dziecko uczy młodsze

Kiedy starsze dziecko uczy młodsze

Bez dwóch zdań starsze rodzeństwo jest najlepszym wzorem do naśladowania, bohaterem oraz kompanem dla młodszego dziecka. Choć niekiedy ich relacje są burzliwe, to właśnie starsza siostra czy brat służą za przykład. Często dziecko staje się dzięki temu bardziej otwarte, ciekawe świata i bystre. Pozwól, by starsza pociecha mogła uczyć tę młodszą.

Nieoczekiwana nauka w trakcie zabawy

Wydawać by się mogło, że jeśli nasze pociechy spędzają ze sobą czas na zabawie, to jest to wyłącznie rozrywka. Śmieją się wniebogłosy, bałaganią, a czasem niekiedy nawet i kłócą. Jednak w takich chwilach również się uczą. Szczególnie wiele pożytku wyciągają nasze małe dzieci, które próbują naśladować starszego brata lub siostrę poprzez obserwację. Zdarza Ci się zauważyć, że dziecko szkolne bawi się lub uczy samodzielnie, a przedszkolak po cichu je obserwuje? Spróbuj wykorzystać to jako okazję, by faktycznie wzbudzić w nim większą kreatywność oraz ciekawość świata. Rozsądnie wybieraj zabawki dla wszystkich. 

Dobrym pomysłem jest zakupienie dla pociech gier typu łamigłówki. Co powiesz na piankowe kształty, które można układać jak puzzle? Pomagają one w rozwoju intelektualnym, wpływają na wyobraźnię przestrzenną. Podsuń piankową zabawkę do ułożenie przypominającą liścia czy czarodziejski krąg, by przekonać się, ile radości oraz pożytku wniesie to w życie zarówno starszaka, jak i młodszego dziecka. W ofercie znajdziesz wiele fascynujących kształtów – np. tangram czy geogram – pozytywnie wpłyną one na proces uczenia się figur geometrycznych. 

Jedna z Twoich latorośli właśnie uczy się alfabetu albo liczb? Niekiedy bywa to bardzo pracochłonny proces, który wymaga dużego skupienia i zaangażowania. Warto wspomóc dziecko, kupując mu puzzle piankowe z literkami lub cyferkami. Kolorowe kształty przypominają zabawkę, dzięki czemu również młodsza pociecha poczuje się zachęcona i będzie uczyła się wraz ze starszą. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy rodzeństwo uczy się nawzajem – pomaga odkrywać świat i poprzez przyjemną, wspólną zabawę zyskuje nowe umiejętności. 

Zachęta do kreatywnych aktywności

Starsze rodzeństwo ma duży wpływ na młodsze nie tylko w kwestii edukacji szkolnej. Faktycznie, dzięki niemu nasze pociechy szybciej uczą się pewnych rzeczy, jest im łatwiej przystosować się do szkoły oraz zasad w niej panujących. Jednak korzyści wynikających z obecności starszaków w życiu maluchów jest o wiele więcej. Młodsze dzieci dzięki towarzystwu rodzeństwa stają się bardziej otwarte, nie boją się nowych ludzi, mają w sobie więcej kreatywności oraz bogatszą wyobraźnię. 

Kup swoim pociechom ciekawe i kolorowe zabawki piankowe, pozwól, by dzieci zaprosiły swoich przyjaciół i obserwuj, ile radości wynika z zabawy w dużym gronie. Zachęć wszystkich do aktywności fizycznej – podaruj im piłkę piankową, która przyda się do organizowania zawodów sportowych. Zdrowa rywalizacja wśród rodzeństwa jest bardzo korzystna. Urozmaić zabawki pociech, aby razem odkrywały one mniej oczywisty świat. Co powiesz na karuzelę 3D, ciuchcię 3D czy wagonik 3D? To ciekawy sposób na bezpieczną i radosną zabawę dzieci w różnym wieku!


W artykule wykorzystano produkty:


Zbuduj domek z puzzli piankowych

Zbuduj domek z puzzli piankowych

Kolorowe puzzle piankowe znajdziemy niemal w każdym dziecięcym pokoju, ponieważ ta prosta zabawka okazuje się mieć wiele funkcji. Mięciutkie elementy zwykle służą jako mata podłogowa, ale przecież dzięki możliwości ich łączenia wyczarujemy z nich różne konstrukcje przestrzenne np. domek. Jego budowa to świetna okazja do […]

Jak uczyć kreatywności za pomocą puzzli piankowych?

Jak uczyć kreatywności za pomocą puzzli piankowych?

Dzieci uwielbiają miękkie i delikatne puzzle piankowe, ponieważ te z pozoru proste elementy można wykorzystać do zabawy na różne sposoby. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni rodzaj puzzli i jak się nimi bawić z maluchami, by przy okazji uczyć je kreatywnego myślenia w przyjemny sposób.  Odkrywanie […]

Puzzle piankowe – dla małych czy dużych?

Puzzle piankowe – dla małych czy dużych?

Puzzle piankowe to jedna z najpopularniejszych obecnie zabawek dla najmłodszych, która łączy w sobie nie tylko samą rozrywkę, ale także edukację. To przydatny element dekoracji pokoju maluszka, ale i rozwoju nieco dziecka. Wiele osób waha się jednak, czy nadszedł już idealny czas na zakup puzzli, a może jeszcze lepiej poczekać.

Tak naprawdę odpowiedź na pytanie, czy puzzle piankowe nadają się dla małych czy dla dużych dzieci, mogłaby sprowadzać się do krótkiej odpowiedzi, która brzmi – nigdy nie jest za wcześnie na ich zakup. W każdym okresie rozwoju naszego ukochanego malucha będą one odgrywały odmienną rolę. Im wcześniej wprowadzimy je do życia dziecka, tym bardziej pozytywny wpływ mogą mieć na rozwój pociech. Warto przyjrzeć się temu, jakie modele wybrać i dlaczego właśnie takie.

Puzzle piankowe dla najmłodszych

Zastanawiasz się, czy Twoja pociecha jest już odpowiednio duża, by skorzystać z zalet, jakie niosą ze sobą puzzle piankowe? Lekarze zwracają uwagę na to, aby kłaść noworodki na brzuszku. Jeśli nie mamy dywanu, a wyłącznie twardą i zimną podłogę, to pianka staje się doskonałym rozwiązaniem i wsparciem. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w puzzle piankowe już na samym początku, ponieważ to doskonała i praktyczna inwestycja, która będzie służyć przez długi czas.

Gdy dziecko wchodzi w etap obracania się lub przemieszczania po pokoju, to odpowiedni moment, aby pomóc mu, kładąc na podłogę właśnie puzzle piankowe. Dzięki nim naszemu maluchowi nic nie będzie groziło. Mogą mu pomóc w rozwoju oraz zminimalizować ryzyko bolesnych upadków czy otarć. Są one świetną izolacją, gdy nasza pociecha usilnie próbuje raczkować. Taki gadżet jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu w czystości niż dywan, przez co okaże się naprawdę bezpieczny nawet dla najmłodszych.

Dziecko, które bada z ciekawością świat, podnosi główkę, rączki, turla się, zdecydowanie więcej korzyści wyniesie z odkrywania puzzli piankowych niż dywanu. Różnorodność kształtów, wzorów i kolorów pobudza w maluszku zainteresowanie otoczeniem, a to z pewnością będzie miało bardzo pozytywny wpływ na jego dalszy rozwój.

Puzzle piankowe dla starszych

Puzzle to nie tylko ochrona termiczna czy izolacja podczas niefortunnych upadków malucha. To także niekończąca się przygoda oraz rozrywka. To pokazuje, że świetnie się one nadają także dla starszych dzieci, tych już siedzą lub chodzą i sprawnie łapią przedmioty. W zależności od tego, czego uczy się nasza pociecha, możemy wspomóc jej edukację, kupując odpowiednie puzzle piankowe. Na początku jej rozwoju wystarczą zwykłe puzzle, które pobudzą jej ciekawość oraz zdolności ruchowe, ponieważ przekładanie kolorowych piankowych elementów może stać się wspaniałą zabawą.

Jeśli jednak dziecko uczy się kolorów, liczb, liter czy poznaje świat zwierząt, warto zaopatrzyć się w takie puzzle piankowe, które pomogą w utrwaleniu zdobytej wiedzy. To niekończąca się przygoda, ponieważ możemy nieustannie rozbudowywać kolekcję puzzli – nawet o trójwymiarowe. Maluch kształtuje dzięki nim logiczne myślenie, zapamiętuje kształty oraz uczy się naprawdę efektywnie. To najlepsza inwestycja w jego rozwój.


W artykule wykorzystano produkty:


5 bajek, które warto przeczytać swojemu dziecku

5 bajek, które warto przeczytać swojemu dziecku

Są takie momenty, które szczególnie warto celebrować ze swoim maluchem, by móc potem wracać do nich w radosnych i ciepłych wspomnieniach. Jednym z nich jest wspólne czytanie bajek, ponieważ pobudza wyobraźnię naszych pociech oraz sprawia, że są ona bardziej otwarte i ciekawe świata. A gdyby […]

Puść wodzę fantazji i stwórz puzzle

Puść wodzę fantazji i stwórz puzzle

Które dziecko nie lubi spędzać ciekawie czasu, układając wielobarwne puzzle poruszające wyobraźnię oraz dające mnóstwo radości zarówno naszym maluchom, jak i nam samym? Możemy sprawić, że będą one czerpać jeszcze więcej przyjemności z tej rozrywki. W jaki sposób? Bawiąc się własnoręcznie wykonanymi puzzlami! W dzisiejszych […]

Jak urządzić pokój przedszkolaka?

Jak urządzić pokój przedszkolaka?

Dzieci szybko rosną, a wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby. Bez dwóch zdań mała pociecha, która staje się kilkulatkiem i zaczyna nowy etap w swoim życiu, idąc do przedszkola, wymaga pokoiku, który będzie dopasowany do jej rytmu dnia. Wydziel w nim trzy główne strefy i ciesz się funkcjonalnym pomieszczeniem!

Kącik nauki naszego malucha

Przestrzeń dopasowana do nauki malucha jest z pewnością czymś nowym dla niego. Nie chodzi już  tylko o to, żeby się bawić, ale także edukować, rozwijając nowe umiejętności oraz wyobraźnię. To miejsce, w którym nasz przedszkolak będzie rysować, malować, lepić fantastyczne rzeczy z plasteliny, poznawać litery oraz najnowsze wzorki. Centralnym punktem w tym kąciku naukowym stanie się dopasowane krzesełko oraz biurko wraz z oświetleniem. Z racji tego, że maluchy bardzo szybko rosną, warto zastanowić się nad wyborem stolika z regulowaną wysokością, dzięki czemu posłuży ono na dłużej. Dodatkowo można dokupić także podnóżek, właśnie na nim maluch może położyć swoje stópki.

Pomyśl także o kolorowych elementach, jakie zachęcą dziecko do nauki – tablica kredowa, kolorowe koszyczki na przybory, regał na książki – wszystko to doskonale się skomponuje, nadając pomieszczeniu przytulnego klimatu. Zwróć uwagę na to, jaki temperament ma maluszek, dobierając pod niego zarówno kolory mebelków oraz dekoracji, jak i zabawki edukacyjne, które go nie znudzą.

Spokojna część do snu

Czas odstawić wysokie łóżeczko, w którym nasza pociecha przebywała jako niemowlak. Nadszedł czas na kupno nowego łóżka, w którym będzie mogła wygodnie spać i odpoczywać po zabawie, leniuchować czy czytać książki, poznając przy tym świat. Dopasuj strefę snu do tego, jakie jest dziecko – do jego charakteru oraz zainteresowań. Spraw, że stanie się ona indywidualna i przytulna. Znajdź miejsce na pluszaki oraz kolorowe poduszki, jakie dodadzą przyjaznego klimatu. Nie zapomnij o lampce, ponieważ sprawdzi się podczas nocnego przeglądania książeczek i czytania do snu.

Ulubiona strefa zabawy

Niewątpliwie dla przedszkolaka nie ma nauki bez zabawy. Rozrywka jest kluczową częścią jego dnia, więc zadbaj o to, by jej forma była jak najbardziej owocna, pobudzała jego wyobraźnię, ciekawość świata i zapewniała odpowiedni rozwój. W tym celu warto zakupić kosze lub pojemniki, w których zgromadzisz wszystkie zabawki malucha, nie ryzykując zbędnego bałaganu.

Zamiast dywanu warto postawić na matę piankową, która może przyjąć najróżniejsze kształty. Puzzle piankowe są doskonałą rozrywką i dają mnóstwo radości maluchowi, a jednocześnie uczą go nieustannie nowych rzeczy. Wybierz taki model, który składa się wyłącznie z prostych kolorowych elementów, ale także taki zbudowany z liter, liczb czy zwierząt. Dzięki temu dziecko, które je układa, uczy się poprzez zabawę.

Warto postawić też na piankowe zabawki w trójwymiarze, które okażą się świetną okazją do rozwijania wyobraźni przestrzennej. Twój przedszkolak lubi sport? Kup mu piankową piłkę! Uwielbia wygodę? Postaw na miękkie krzesełko wykonane z pianki. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden gadżet, nie wahaj się i kup kilka. Dlaczego? Bo jest to doskonała inwestycja, dająca radość maluchowi, która posłuży na długo, jest bardzo bezpieczna i na pewno szybko się nie znudzi.


W artykule wykorzystano produkty:


Puzzle, która nauczą rysować

Puzzle, która nauczą rysować

Możliwości, jakie dają puzzle piankowe jest wiele. Czasem okazują się przytulnym wyposażeniem pokoju dla dziecka. Innym razem będą świetną alternatywą dla stoliczków czy krzeseł. Ich niezwykła funkcjonalność sprawia, że stają się coraz częściej wybieranym produktem do zabawy. To nie tylko radość w oczach dziecka, ale […]