Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe

Puzzle piankowe

Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Ostatnie wpisy

ZABAWKI, KTÓRE WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ WSZĘDZIE

ZABAWKI, KTÓRE WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ WSZĘDZIE

W pociągu, samochodzie czy na biwaku dzieci się nudzą. W XXI wieku rozrywkę w podróży pociechom coraz częściej zapewniają smartfony oraz tablety. Często nie jest to jednak zbyt rozwijający i kreatywny sposób spędzania czasu. Znacznie lepiej wybierać zabawki, które będą nie tylko bawić, ale także […]

CO MOŻNA BUDOWAĆ Z PUZZLI PIANKOWYCH?

CO MOŻNA BUDOWAĆ Z PUZZLI PIANKOWYCH?

Puzzle piankowe zdobywają coraz większa popularność na całym świecie. Rodzice doceniają ich trwałość, bezpieczeństwo oraz walory edukacyjne. Osoby, które po raz pierwszy spotykają się z puzzlami piankowymi często zadają sobie pytanie o to, czym różnią się od klasycznych układanek i co można z nich budować. […]

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO UKŁADAĆ PUZZLE

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO UKŁADAĆ PUZZLE

W dobie elektroniki może się wydawać, że klasyczne zabawki są przeszłością. To jednak nieprawda. Doskonałym przykładem będą wszelkiego rodzaju puzzle i układanki, które prawdopodobnie nigdy nie znikną ze sprzedaży. Co sprawia, że tego typu zabawki zyskały taką popularność i rodzice chętnie  je wybierają dla swoich pociech? Jest co najmniej 5 powodów, dla których warto układać puzzle!

1. Puzzle pozwalają ćwiczyć zdolności manualne

Zabawa układanką to doskonałe ćwiczenie koordynacji ręka-oko oraz zdolności manualnych. Konieczność dopasowywania do siebie elementów wyrabia precyzję oraz finezję ruchu. To wszystko przekłada się na wiele korzyści. Dobre zdolności manualne to łatwiejsza nauka pisania i rysowania, a także pewniejszy chwyt czy motoryka. To wszystko cechy, które zapewniają dziecku pewniejsze podejmowanie się codziennych czynności w bezpieczny sposób.

Puzzle to zatem nie tylko inwestycja w dobrą zabawę, ale także sposób na zagwarantowanie dziecku lepszego startu w przyszłość.

 

 

2. Układanki uczą wyobraźni przestrzennej

Korzystając z mapy w nieznanym miejscu korzystamy z umiejętności zwanej wyobraźnią przestrzenną. To ona pozwala nam rozumieć relację pomiędzy różnymi elementami czy obiektami. Układanie puzzli to doskonałe ćwiczenie, które pozwala zastosować w praktyce ten atut. Szczególnie cenne pod tym względem są układanki 3D.

Wyobraźnia przestrzenna umożliwia składanie wielu elementów w całość oraz przewidywanie efektu końcowego. Łatwo się domyślić, że jest to zatem cenna zaleta, która w przyszłości pomoże w samodzielnym rozwiązywaniu wielu problemów. Związana także z logiką i kreatywnością. Dziecięca układanka to zatem pierwszy krok w karierze każdego lekarza czy inżyniera.

 

3. Puzzle uczą

Motoryka czy logiczne myślenie to niezwykle istotne elementy w życiu każdego z nas już od najmłodszych lat. Niemniej równie cenne jest zrozumienie otaczającego nas świata. W przekazaniu wartościowych informacji pomagają właśnie puzzle. Kolorowe układanki edukacyjne umożliwiają nauczenie maluchów rozpoznawania kolorów, liter alfabetu, cyfr, nazw zwierząt i maszyn oraz wiele, wiele innych rzeczy.

Puzzle pomagają też zaciekawić pociechy otaczającym je światem i rozwijać młodzieńcze pasje.

 

 

4. Układanki rozwijają kreatywność

Umiejętność tworzenia unikalnych rzeczy to nie tylko domena artystów. Kreatywność – cecha wszystkich ludzi sukcesu: biznesmenów, naukowców czy wynalazców. Łamigłówki i układanki kreatywne będą doskonałym ćwiczeniem dla fantazji, wyobraźni i zmysłu artystycznego.

Dlatego warto wybierać dla swoich dzieci również puzzle, z których układać można wiele różnych wzorów i zachęcać je do nieograniczonego tworzenia.

 

 

5. Puzzle sprawdzą się zawsze i wszędzie

Tablety, smartfony i laptopy działają dopóki nie wyczerpią się w nich baterie. Puzzlami bawić można się zawsze – w podróżny, na biwaku czy podczas awarii prądu w mieszkaniu.

W przypadku układanek nie trzeba martwić się o uszkodzenia czy wyładowania baterii. Puzzle są bezpieczne, kompaktowe i analogowe. Nie ma znaczenia gdzie się znajdziemy – nimi bawić można się dosłownie wszędzie.

Jaką matę wybrać dla niemowlaka?

Jaką matę wybrać dla niemowlaka?

Pierwszy rok w życiu dziecka jest niezwykle ważny dla jego rozwoju fizycznego i psychicznego. Niemowlę z miesiąca na miesiąc robi coraz większe postępy, dlatego to idealny czas na zakup maty piankowej, która pomoże mu prawidłowo przejść przez okres niemowlęcy. Wszystko dlatego, że to czas, kiedy […]

Przegląd najciekawszych puzzli piankowych

Przegląd najciekawszych puzzli piankowych

Dawniej, kiedy dzieci raczkowały, a potem stawiały swoje pierwsze kroki, często kończyło się to upadkiem na twardą podłogę. Dzisiaj rodzice nie muszą się już martwić o bezpieczeństwo swoich pociech, które mogą rozwijać swoje umiejętności dzięki matom piankowym. Ich szeroki wybór kryje wiele wyjątkowych propozycji. Poznajmy […]

5 propozycji zabaw z dziećmi

5 propozycji zabaw z dziećmi

Wspólne zabawy z dzieckiem to zarówno okazja do zacieśniania więzi rodzinnych, jak i zapewnienia maluchom rozrywki będącej jednocześnie nauką. Szukając sposobu, na ciekawe spędzenie wolnego czasu, warto sięgnąć po puzzle piankowe. Z ich pomocą można się bawić bezpiecznie, przyjemnie oraz kreatywnie. W praktyce tylko wyobraźnia ogranicza możliwości, jakie dają puzzle z pianki. Poniżej przedstawiamy 5 zabaw, które powinieneś zaproponować swoim pociechom.

1. Gramy w „kolory”

Rozpoznawanie kolorów i sprawność manualna to ważne umiejętności. Do zabawy warto zatem zaopatrzyć się w matę piankową z różnokolorowymi elementami.

W pierwszej chwili gra może być bardzo prosta – układamy razem z maluchem matę, nazywając wspólnie kolor każdego z elementów układanki. Gdy pociecha zdobędzie już nieco wprawy, zwiększamy stopień trudności. Na początku prosimy o ułożenie maty tak, aby w każdym rzędzie znalazł się inny kolor puzzli.

W późniejszym czasie ćwiczymy też umiejętność logicznego myślenia i pamięć, zadając konkretne zadania. Na przykład w pierwszym rzędzie należy ułożyć klocki w porządku: zielony-żółty-niebieski-czerwony, a w następnym odwrotnie. Ogromną zaletą wykorzystania mat piankowych jest to, że dziecko aktywizuje się psychicznie i fizycznie, składając  oraz rozkładając cała konstrukcję.

2. Poznajemy świat

Za pomocą piankowych puzzli naukę z łatwością łączy się z zabawą. Na szczególną uwagę w tym wypadku zasługują układanki ze zwierzętami. Dzięki nim młodsze dzieci nauczą się dopasowywać do siebie odpowiednie kształty oraz nazywać poszczególne zwierzątka.

Dla starszych dzieci przeznaczone są nieco bardziej skomplikowane puzzle z samochodami czy samolotami. W czasie zabawy wytłumaczymy jednocześnie jak one działają i do czego służą ich poszczególne części.

 

 

3. Pora zacząć czytać i pisać!

Dzieci z łatwością opanują umiejętność rozpoznawania liter, jeżeli tę cenną wiedzę przekaże się im w formie zabawy.

Warto zacząć od prostych, trzyliterowych słów i imion członków rodziny. Potem można przejść już na wyższy poziom, nazywając po kolei wszystkie sprzęty w domu. Zabaw z literami jest całe mnóstwo. Można np. ułożyć słowo z brakującymi znakami oraz poprosić malucha o jego uzupełnienie lub zaproponować, aby ułożyło z puzzli imiona swoich ulubionych maskotek. Do także dodatkowa możliwość wyćwiczenia ręki przed nauką pisania. W pierwszej kolejności dziecko obserwuje wzorek i wygląd, a po czasie samo praktykuje.

 

 

 

4. Uczymy się matematyki

Piankowe puzzle z cyframi są równie atrakcyjne te z literkami. Przy ich pomocy można świetnie się bawić i jednocześnie uczyć. Na początek dzieci przyswajają kształty poszczególnych znaków matematycznych, co jest podstawą do bardziej zaawansowanych zadań. Wspólnie dodawać i odejmować można niemal wszystko: zabawki na półkach, cukierki, kredki w piórniku, itd.

Dzięki piankowym puzzlom dzieci bardzo szybko przyswoją też podstawy geometrii, która będzie niezbędna w późniejszej nauce szkolnej.

5. Łamigłówki dla małych bystrzaków

Nieco bardziej wymagające łamigłówki piankowe przeznaczone są dla starszych dzieci. To doskonała propozycja nie tylko w domu, ale także w podróży. Lekkie i trwałe układanki można bowiem zabrać ze sobą wszędzie.

Z ich pomocą będziemy ćwiczyć nie tylko kreatywność oraz logiczne myślenie u dziecka, ale pokażemy również czym jest zdrowa rywalizacja, organizując grupowe zabawy i konkursy. W takiej sytuacji szczególnie polecamy układanie puzzli na czas – tutaj nie dość, że spędzamy rodzinnie czas, to jeszcze możemy rozwijać umiejętności najmłodszych i wprowadzić trochę rywalizacji.

Jak uczyć poprzez zabawę?

Jak uczyć poprzez zabawę?

Najlepszym sposobem na zachęcenie naszych pociech do nauki jest połączenie edukacji z zabawą. Kolorowe puzzle piankowe są najlepszym rozwiązaniem na połączenie jednego z drugim. Maty rozwijają kreatywność, koordynację i spostrzegawczość u dzieci. Jednocześnie są przy tym bezpieczne nawet dla najmłodszych. Jak puzzle wpływają na rozwój? […]

Do czego służą zabawki dydaktyczne i czy mogą być interesujące?

Do czego służą zabawki dydaktyczne i czy mogą być interesujące?

„Uczyć bawiąc i bawić ucząc” – to hasło od zawsze stanowiło dewizę nauczycieli i rodziców. Prawidłowy rozwój dzieci zależny jest w dużej mierze od różnorodności bodźców, stawiany przed nimi wyzwaniami intelektualnymi i możliwości rozbudzenia kreatywności. Ten cel osiągnąć można na wiele sposób, ale jednym z […]

Niestandardowe maty piankowe: Kolomat i Klasik

Niestandardowe maty piankowe: Kolomat i Klasik

Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze i właśnie dlatego maty piankowe zyskują coraz większe powodzenie. Dawniej stosowano je jedynie w przedszkolach, żłobkach i na komercyjnych salach zabaw. Aktualnie kupują je chętnie także do domów rodzice, pragnący zapewnić swoim pociechom wygodę, bezpieczeństwo i dobrą rozrywkę. Maty dla dzieci Kolomat i Klasik to szczególnie interesująca opcja. Co jednak sprawia, że warto wybrać właśnie te modele?

Do czego przydają się maty piankowe KoloMat i Klasik?

Wykonana z pianki mata to bardzo dobra inwestycja. W pewien sposób przypomina ona popularne wśród miłośników sportu maty do jogi czy ćwiczeń siłowych. Różnica polega jednak na tym, że jej powierzchnia jest znacznie większa, a parametry dopasowane są do potrzeb najmłodszych użytkowników.

Maty piankowe Klasik i KoloMat można rozłożyć na posadzce, zapewniając pociechom wysoki komfort podczas zabawy na podłodze. Bardzo ważną rzeczą są również właściwości termoizolacyjne i antypoślizgowe. Do wykonania obu mat wykorzystano niezwykle trwały materiał: piankę polietylenową o stosunkowo wysokiej gęstości i grubości aż 16 milimetrów.

Wytrzymałe tworzywo cechuje się bardzo wysoką odpornością na rozdarcie, przetarcia i deformacje. Producent zadbał również o bezpieczeństwo maluchów. Piankowe maty do zabawy KoloMat i Klasik są całkowicie nietoksyczne, co potwierdzone jest certyfikatem europejskim. Dzięki temu są to produkty, które mogą być używane w pokoju dziecięcym od pierwszych dni życia.

Będzie to świetny element wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Kolorowa mata z pianki stanie się jednocześnie oryginalną zabawką i ozdobą pomieszczenia, zapewniając dodatkowo komfort i bezpieczeństwo. Polietylowa pianka jest  odporna na działanie wilgoci i bardzo łatwa do wyczyszczenia.

Maty piankowe – do małych i dużych pokojów dziecięcych

Co jednak sprawia, że maty Klasik i KoloMat różnią się od innych, dostępnych na rynku produktów. Większość modeli dostępnych na rynku to maty z elementami w kształcie kwadratów z umożliwiającymi łączenie ząbkami na krawędziach.

Mata Klasik zaprojektowana została w inspiracji klasycznymi układankami. Poszczególne części mają formę puzzli z krawędziami o łagodnych liniach. To idealna propozycja bardzo uniwersalna, która sprawdzi się w każdym pokoju dziecięcym, stając się nie tylko świetną zabawką dla najmłodszych, ale także stylową ozdobą wnętrza.

Mata piankowa KoloMat to produkt jedyny w swoim rodzaju. Od dawien dawna ludzie zbierali się w okręgu przy ognisku, a okrągły stół stał się symbolem równych zasad i współpracy. Dlatego właśnie model KoloMat ma formę koła o średnicy 169 cm. To idealne rozwiązanie do pokojów dziecięcych i przedszkoli, gdzie prowadzi się zajęcia grupowe i zabawy, w których uczestniczy większa liczba maluchów. Różnobarwne elementy maty pozwalają np. każdej z grup wybrać część maty w innym kolorze.

Zbudowana z 20 elementów mata piankowa KoloMat nie musi mieć wcale kształtu koła. W zależności od potrzeb można usunąć część kafelków, tworząc półkole lub kwadratowy dywan o wymiarach 120×120 cm. Właśnie ta elastyczność sprawia, że jest to produkt całkowicie inny od mat do zabawy dostępnych zwykle na rynku. Jego cechy doceniają zarówno rodzice ceniący atrakcyjne zabawki, jak i pedagodzy w przedszkolach i placówkach oświatowych.

Maty piankowe Cross i MidForm 4 – idealne do sportu i turystyki

Maty piankowe Cross i MidForm 4 – idealne do sportu i turystyki

Maty z pianki wykorzystywane mogą być do różnych zadań. Ich trwałość oraz właściwości izolacyjne sprawiają, że są chętnie stosowane przez sportowców, fanów fitnessu oraz podróżników i turystów. W tych dwóch zastosowaniach na szczególną uwagę zasługują dwa produkty: dywanik piankowy MidForm 4 oraz mata składana Cross. […]