Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Puzzle piankowe

Puzzle piankowe

Piankowe puzzle z Czech w najlepszej jakości

Ostatnie wpisy

ŁAMIGŁÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

ŁAMIGŁÓWKI DLA NAJMŁODSZYCH

Rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek to doskonała zabawa. Każdy, kto zmuszony był odbyć długą podróż lub spędzić nieco czasu w poczekalni wie, że nic nie zapewnia tak dobrej rozrywki, jak sudoku czy krzyżówka. Maluchy również uwielbiają rozkładać na czynniki pierwsze różnego rodzaju zadania. Dla nich doskonałym […]

5 ZABAW NA MACIE PIANKOWEJ

5 ZABAW NA MACIE PIANKOWEJ

Maty piankowe od jakiegoś czasu stają się ważnym elementem wyposażenia dziecięcych pokojów. Zapewniają maluchom komfort, chronią przed chłodem posadzki i gwarantują doskonałą rozrywkę. A jakie zabawy z wykorzystaniem mat piankowych można zaproponować najmłodszym? Mamy dla was kilka propozycji na rozwijające gry i zabawy dla dzieci! […]

GIMNASTYKA DZIECIĘCA W DOMU

GIMNASTYKA DZIECIĘCA W DOMU

Ruch to zdrowie – każdy wie, że aktywność i ćwiczenia fizyczne pozwalają zachować dobrą kondycję, gwarantują zwinność oraz pomagają uniknąć otyłości. W przypadku dzieci gimnastyka jest szczególnie ważna, gdyż dodatkowo rozwija zdolności motoryczne, wspomaga utrzymanie prawidłowej podstawy i… zapewnia doskonałą zabawę. Pełne energii dzieciaki wciąż potrzebują ruchu, dlatego też zadaniem każdego odpowiedzialnego rodzica będzie zapewnienie pociechom codziennej dawki ćwiczeń oraz dobrej zabawy.

Maty piankowe do gimnastyki dziecięcej

Do domowych ćwiczeń z dzieckiem warto odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby maluch nie kojarzył gimnastyki z przykrym obowiązkiem, ale czerpał z niej prawdziwą przyjemność. Dlatego też połączmy ćwiczeń z atrakcyjną formą zabawy, a będzie to podstawa sukcesu.

Po drugie, należy zapewnić dziecku odpowiedni komfort. Ćwicząc w domu lub na dworze zakładajmy pociechom luźne i gwarantujące swobodny ruch ubranka. Bardzo ważne jest także odpowiednio przygotowane oraz bezpieczne miejsce do ćwiczeń. W takiej sytuacji niezwykle praktyczne okazują się piankowe maty.

 

Najlepiej wybierać do tego modele o większej grubości. Idealnie nadadzą się do tego celu modele o grubości 16 milimetrów (np. mata piankowa Mid-Form 9 hruby lub mata piankowa XL9 hruby), które swoimi właściwościami zbliżone są do profesjonalnych dywaników treningowych używanych na siłowniach czy w klubach fitness. Zapewnią one odpowiednią izolację termiczną od zimnego podłoża, a ich miękka oraz elastyczna powierzchni ochroni dziecko przed otarciami czy siniakami. Ponadto antypoślizgowa powierzchnia zagwarantuje ochronę przed upadkiem nawet przy intensywnych ćwiczeniach. Jeżeli potrzebujemy maty o dużej wytrzymałości, to doskonale sprawdzi się do tego celu model Mid-Form 4, który przyda się także aktywnym nastolatkom i dorosłym.

Ćwiczenia na macie dla dzieci

W domu najlepiej sprawdzają się ćwiczenia prowadzone metodą zadaniową lub zadaniowo naśladowczą. W przypadku mniejszych dzieci poprośmy malucha, żeby usiadł naprzeciwko nas na macie i powtarzał wykonywane ruchy. Można „wkręcać żarówki”, kiwać głową, kreślić w powietrzu rękami różne kształty. W trakcie warto też ćwiczyć mięśnie twarzy – robić tzw. dziubek, wystawiać język czy wykrzywiać zabawnie usta. Sprzyja to rozwijaniu prawidłowej wymowy.

 

 

 

Z dziećmi w wieku od 4-5 lat przeprowadzimy już bardziej wymagające treningi. Pobawimy się np. w „modelkę” lub „linoskoczka”. Zadaniem dziecka będzie przejście po równej linii bez utraty równowagi. Maty piankowe nadają się do tego bardzo dobrze, gdyż prostą linię wyznaczają tutaj krawędzie kolorowych elementów. Dziecko może także bawić się w pływaka oraz leżąc na macie na brzuchu udawać pływanie żabką. Interesującą zabawą dla pociech i rodziców są także „wyścigi raków”. Uczestnicy opierają się na rękach, a także nogach brzuchem do góry i wędruje z uniesionymi biodrami.

Zabaw oraz ćwiczeń tego typu jest mnóstwo. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przy doskonałej zabawie trenować mięśnie, ćwiczyć stawy czy dbać o prawidłową postawę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że swoim pociechom zapewniamy prawidłowy rozwój fizyczny i zachęcimy je do aktywnego, zdrowego trybu życia w przyszłości.

BEZPIECZNE SKŁADANIE MODELI – NAWET DLA NAJMŁODSZYCH

BEZPIECZNE SKŁADANIE MODELI – NAWET DLA NAJMŁODSZYCH

Modelarstwo to wspaniałe hobby, które pozwala rozwijać kreatywność, zdolności manualne oraz cierpliwość. Dlatego też składanie miniaturowych samolotów czy samochodów może być doskonałą zabawą dla dzieci. Przygody z samodzielnym budowaniem modeli nie powinno się jednak zaczynać od szczegółowych zestawów wymagających ogromnego doświadczenia – na początku sprawdza […]

PROPOZYCJE NA ARANŻACJE DZIECIĘCEGO POKOJU Z WYKORZYSTANIEM PIANKOWYCH PUZZLI

PROPOZYCJE NA ARANŻACJE DZIECIĘCEGO POKOJU Z WYKORZYSTANIEM PIANKOWYCH PUZZLI

Puzzle piankowe to nie tylko zabawka. Ta funkcjonalność i estetyka sprawia, że z ich pomocą stworzyć można w pokoju dziecięcym niezwykle ciekawą oraz praktyczną aranżację. Przestrzeń przeznaczona dla maluchów powinna być kolorowa i bezpieczna, a puzzle piankowe to właśnie jedna z najlepszych alternatyw, pozwalających osiągnąć […]

NAUKA KOLORÓW ZA POMOCĄ PUZZLI

NAUKA KOLORÓW ZA POMOCĄ PUZZLI

Wzrok niemowląt z początku nie jest gotowy do rozpoznawania wszystkich barw – umiejętność ta przychodzi z czasem. Dopiero dwulatek fizycznie jest w stanie rozróżniać cała paletę kolorów. A to oznacza, że świat widziany oczami dziecka staje się coraz bardziej kolorowy. Nie wystarczy cieszyć się zielenią trawy czy błękitem nieba – barwy trzeba jeszcze umieć nazywać. Jest wiele sposobów, aby pomóc dziecku w tej niełatwej sztuce, a jedną z najlepszych będzie wykorzystanie puzzli z pianki.

Kolorowe puzzle piankowe

Dlaczego przy nauce nazywania kolorów tak dobrze sprawdzają się puzzle z pianki? Przede wszystkim dlatego, że zbudowane są z elementów o wyrazistych kolorach. Przeciętny trzylatek rozpoznaje i prawidłowo nazywa kilka najważniejszych barw – czerwony, niebieski, zielony oraz żółty.

Jednak najważniejsze jest to, że piankowe puzzle umożliwiają prowadzenie edukacji połączonej z zabawą. Z ich pomocą stworzymy wiele ciekawych gier, które pozwolą szybko, a także przyjemnie przyswoić maluchom nazwy poszczególnych kolorów. Dodatkowo to zabawki trwałe i bezpieczne nawet dla najmłodszych.

Do nauki kolorów wykorzystujemy zarówno maty piankowe z dużymi oraz łatwymi w manipulacji elementami, jak i mniejsze układanki – np. chrząszcz samochodzik czy zwierzęta domowe.

Nauka kolorów za pomocą puzzli

Jak jednak uczyć maluchy rozpoznawania czy nazywania poszczególnych barw przy pomocy piankowych mat i układanek? Zabaw lub gier pozwalających utrwalić tę umiejętność jest wiele. Za każdym razem jednak pamiętajmy, aby na głos nazywać kolory i najlepiej łączyć je z praktycznymi przykładami: „zielone jak liście”, „niebieskie jak niebo”, itp.

Maty piankowe mają tutaj ogromny potencjał. Można bowiem z ich użyciem wymyślić bardzo dużo kreatywnych gier – od najprostszych po bardziej wymagające. Zatem poprośmy dziecko, aby posegregowało rozłożone elementy w tych samych kolorach na poszczególne stosiki lub ułożyło matę w taki sposób, aby klocki o tej samej barwie znalazły się w tym samym rzędzie.

 

Dzieci lubią ruch, a duży dywanik z pianki daje możliwość połączenia nauki kolorów z aktywnością fizyczną. Możemy np. zaproponować zabawę, w której maluch musi przejść tylko po kafelkach w wybranym kolorze lub umieścić na nich swoje przytulanki.  Najważniejsza będzie kreatywność i podnoszenie poziomu trudności. Z czasem można poprosić pociechę o to, aby np. posegregowało swoje zabawki na polach maty według dominujących w nich kolorów.

Jeszcze więcej możliwości daje mata z elementami posiadającymi wewnątrz dodatkowy okrągły element wypełniający. Można dzięki niej tworzyć bardzo rozbudowane zadania dla dziecka – np. „weź czerwoną część z niebieskim środkiem i połóż koło niebieskiego klocka z żółtym środkiem”. Dzięki temu nauka kolorów za pomocą puzzli piankowych nie będzie się nudzić i stawia przed maluchem coraz bardziej emocjonujące i ambitne wyzwania.

MATA PIANKOWA ZAMIAST DYWANU

MATA PIANKOWA ZAMIAST DYWANU

Maty piankowe zyskują coraz większe powodzenie – więcej osób zaczyna doceniać ich walory. W większości przypadków uważane są one jednak głównie za kolorową zabawkę dla najmłodszych pociech. W praktyce jednak warto zwrócić uwagę na pozostałe atuty mat pianowych. Zastosowany w nich materiał oraz przemyślana konstrukcja […]

JAK W ŁATWY SPOSÓB NAUCZYĆ DZIECKO ROZPOZNAWAĆ ZWIERZĘTA

JAK W ŁATWY SPOSÓB NAUCZYĆ DZIECKO ROZPOZNAWAĆ ZWIERZĘTA

Dzieciństwo to nie tylko czas beztroskiej zabawy – to również ciągłe przyswajanie nowych umiejętności. Zanim jednak maluchy zaczną poznawać litery i liczby, muszą poznać otaczający je świat, ludzi oraz… zwierzęta. Jak w łatwy sposób nauczyć dziecko rozpoznawania zwierząt? Z pomocą przyjąć mogą piankowe puzzle! Puzzle […]

RACZKOWANIE – CO ZROBIĆ, ABY NIE BAĆ SIĘ O DZIECKO?

RACZKOWANIE – CO ZROBIĆ, ABY NIE BAĆ SIĘ O DZIECKO?

Zwykle między 8 i 11 miesiącem życia dziecko staje się bardziej aktywne. Po fazie pełzania przychodzi czas na raczkowanie. To oczywiście moment, który wywołuje wiele pozytywnych emocji u rodziców – niestety, z czasem przychodzą też pewne obawy o bezpieczeństwo malucha. Czy można jakoś sprawić, aby ten wyjątkowy czas dla dziecka przebiegał bez stresu? Jednym z lepszych sposobów zapewnienia pociechom wygody, a dorosłym spokoju jest inwestycja w miękką matę do raczkowania.

Wyłożenie podłogi matą – dlaczego warto?

Mata piankowa to jeden z elementów, które mogą uczynić życie łatwiejszym. Nauka raczkowania to dla malucha pierwszy krok w drodze do samodzielności i lepszego poznawania świata. Żadna umiejętność nie przychodzi jednak łatwo , bez wątpienia przed dzieckiem będzie do pokonania sporo przeszkód.

Mata na podłogę to przede wszystkim miękka i bezpieczna powierzchnia, na której można komfortowo rozpocząć swoją przygodę z samodzielnym poruszaniem się po domu. Dlaczego piankowy dywanik jest tak wartościowym elementem wyposażenia?

Kolorowa mata piankowa zapewnia bardzo dobrą izolację od chłodnego podłoża, dzięki czemu mamy pewność, że raczkujący maluch zachowuje komfort i chroniony jest przed przeziębieniem. Dywanik z pianki to także doskonała amortyzacja. Nauka raczkowania to niestety również drobne potknięcia oraz upadki, które mogą skończyć się siniakiem, guzem i płaczem. Miękka powierzchnia maty zabezpieczy przed bolesnymi wypadkami, a także pozwoli uniknąć niepotrzebnych urazów.

Mata z pianki ma również właściwości antypoślizgowe i wykonana jest z przyjemnego w dotyku tworzywa. Oznacza to, że dziecko nie będzie zmuszone uczyć się raczkowania na śliskim parkiecie oraz nie obetrze rączek o szorstki dywan. A to już całkiem spore ułatwienia dla młodego człowieka, który z ciekawością, ufnością zaczyna swoją wielką drogę ku dorosłości.

Mata piankowa pod raczkowanie – jaką wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej maty do raczkowania należy kierować się głównie właściwościami zapewniającymi maluchowi maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się maty ToyFormat o grubości 16 milimetrów.

Gruba warstwa pianki wyróżnia się zarówno doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, jak i amortyzującymi. Nie zapominajmy także o odpowiednim składzie samego surowca. Wszystkie maty piankowe wykonywane są z materiału zbadanego pod kątem zawartości substancji niebezpiecznych oraz toksycznych i dopuszczone na terenie EU do użytku przez dzieci już od pierwszych dni życia.

 

Czy jednak pianka piankowa złożona z wielu elementów nie rozłoży się podczas raczkowania na części? Projektanci zadbali o wszystkie detale. Poszczególne części maty posiadają ząbki i zagłębienia zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić konstrukcji bardzo trwałe łączenia. Oznacza to, że maluch podczas nauki poruszania nie rozdzieli samodzielnie dywanika na pojedyncze kawałki. To zaś gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem jest też atrakcyjny wygląd maty – kolorowe elementy zachęcają do eksplorowania jej powierzchni i rozwijają percepcję u raczkującego dziecka.

CZY UKŁADANIE PUZZLI MUSI BYĆ NUDNE?

CZY UKŁADANIE PUZZLI MUSI BYĆ NUDNE?

Puzzle i układanki znane są od dawna, a zabawę nimi lubią nie tylko dzieci, ale także dorośli. Jednak  czy klasyczne łamigłówki mogą konkurować z coraz popularniejszą rozrywką elektroniczną? W porównaniu do gier oraz filmów klasyczne puzzle wydawać mogą się nieco… nudne. Pojawia się zatem pytanie, […]